Վրաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի փոխնախարար Միխայիլ Գիորգաձեն  Նեպարուուլի գյուղի (Կախեթի շրջանի) մոտակայքում տեղի ունեցած վթարից հետո արդեն 3-րդ օրն է գիտակցության չի գալիս:  Sputnik Georgia-ին այս մասին հայտնել է  Թբիլիսիի բարձր բժշկական տեխնոլոգիաների կենտրոնի (Ինգորկովի համալսարանական կլինիկա) մամուլի ծառայության աշխատակիցը:
Դեպքը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 17-ին: Գիորգաձեին բազմաթիվ կոտրվածքներով հոսպիտալացրել են Թելավի կլինիկա, իսկ հետո Թբիլիսի տեղափոխել:
«Նա մնում է վերակենդանացման բաժանմունքում, արհեստական շնչառության սարքին միացված: Նրա վիճակը կայուն է, բայց ծանր: Նա կողոսկրերի բազմաթիվ կոտրվածքներ ունի, թոքերի եւ գլխուղեղի վնասվածքներ: Կանխատեսումը դրական է, բայց հիվանդի վիճակը դեռ ծանր է», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Ըստ նախնական տվյալների Գիորգաձեն, մեքենայում մենակ էր: Մեքենան դուրս է եկել երթեւեկելի գոտուց եւ բախվել ծառին:
Քրեական գործը հարուցվել է «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության կանոնների խախտում կամ տրանսպորտի շահագործում» հոդվածով:

Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Михаил Гиоргадзе уже третий день не приходит в себя после аварии близ поселка Напареули (регион Кахети), сообщила Sputnik Грузия сотрудница пресс-службы Центра высоких медицинских технологий (Университетская клиника Ингороква) в Тбилиси.
ДТП произошло 17 ноября. Гиоргадзе с многочисленными переломами доставили в клинику Телави, а позже отвезли в Тбилиси.
«Он остается в реанимации, на аппарате искусственного дыхания. Его состояние стабильное, но тяжелое. У него многочисленные переломы ребер, ушибы легких и головного мозга. Прогноз благоприятный, но пока состояние пациента тяжелое», - сказала собеседница агентства.
Гиоргазе, по предварительным данным, был один в машине. Машина съехала с проезжей части и врезалась в дерево.
Уголовное дело возбуждено по статье «нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспорта».
Заместителем министра образования, науки, культуры и спорта Гиоргадзе стал этим летом. Ранее, с 23 июля 2014 года до 15 декабря 2017 года он был министром культуры и охраны памятников, а с 15 декабря 2017 года до 15 июля 2018 года - министром культуры и спорта.