«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի արտաքին «փայլուն» քաղաքականությունը շարունակվում է։ Արտգործնախարարության կայքը հաղորդում է նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի բարձր մակարդակի հանդիպումների մասին, սակայն լռում է չստացված հանդիպումների մասին։
Օրինակ, տեղեկատվություն կա, որ «դեկտեմբերի 4-ին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գոտեմոլլերի հետ», սակայն չի ասվում, որ նախարարն ամեն ինչ արել է, որ իրեն ընդունի ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ստոլտենբերգը՝ չի հաջողվել, ստիպված բավարարվել է տիկին Գոտեմոլլերի հետ հանդիպմամբ:
Կամ՝ կայքում լուր կա, որ «դեկտեմբերի 6-ին Միլանում ընթացող ԵԱՀԿ 25-րդ նախարարական համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումն ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Ուեսս Միթչելի հետ», սակայն չի ասվում, որ դեկտեմբերի 4-ին Բրյուսելում նա ամեն ինչ արել է, որ հանդիպի ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ, չի հաջողվել, բավարարվել է տեղակալի հետ հանդիպմամբ»:

YEREVAN. – Even though the website of the Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Armenia reports about Acting Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan’s high-level meetings, it keeps silent about the ones that did not take place, Hraparak (Square) newspaper wrote.
“For example, (…) it is not said [on the MFA website] that the minister has done everything so that NATO Secretary General [Jens] Stoltenberg will receive him; it did not succeed. [So] he had to suffice with a meeting with [NATO Deputy Secretary General] Mrs. [Rose] Gottemoeller.
“Or, (…) it is not said [on the MFA website] that he [Mnatsakanyan] has done everything, on December 4, in Brussels, to meet with US Secretary of State Mike Pompeo; it did not succeed. [So] he had to suffice with a meeting with the Assistant [Secretary of State, Wess Mitchell],” Hraparak wrote.