Դեռեւս հնարավորություն կա, որ բրիտանական խորհրդարանը հունվարին կողմ քվեարկի Brexit-ի համաձայնագրին, հաղորդում է Reuters-ը:
Վարչապետ Թերեզա Մեյն ավելի վաղ ստիպված էր չեղարկել  ԵՄ-ից Բրիտանիայի դուրս գալու համաձայնագրի հարցով խորհրդարանական ընտրությունները, քանի որ  նա չկարողացավ ստանալ  մեծամասնության աջակցությունը:
«Մեծ հավանականություն կա, որ Բրիտանիայի խորհրդարանը հունվարին կողմ կքվեարկի Brexit համաձայնագրին», - հայտարարել է Էթինգերը Funke Media Group-ին տված հարցազրույցում: Նա նշել է, որ Բրիտանիայի դուրս գալու համար բավարար աջակցություն չկա՝ առանց համաձայնության գալու կամ նոր հանրաքվեի անցկացման:
Նա նշել է, որ հավանականությունը, թե Բրիտանիան կմնա ԵՄ-ում, մի փոքր մեծացել է վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում: «Ամեն դեպքում, ես կարծում եմ, որ Բրիտանիան ԵՄ-ը կլքի մարտի վերջին», - ասել է Էթթինգերը:

Все еще есть шанс, что британский парламент проголосует за соглашение о Brexit в январе, считает еврокомиссар Гюнтер Эттингер, передает Reuters.
Премьер-министр Тереза Мэй  ранее была вынужден отменить парламентское голосование по  соглашению о выходе Британии из ЕС, так как не смогла заручиться поддержкой большинства.
«Весьма вероятно, что британский парламент проголосует за соглашение о  Brexit  в январе», - заявил Эттингер в интервью Funke Media Group.  Он отметил, что нет достаточной поддержки для выхода Британии без соглашения или нового референдума.
Он отметил, что вероятность того, что Британия останется в ЕС, несколько увеличилась за последние несколько месяцев. «Тем не менее, я полагаю, что Британия покинет ЕС  выйдет в конце марта», - сказал Эттингер.