Դեռեւս հնարավորություն կա, որ բրիտանական խորհրդարանը հունվարին կողմ քվեարկի Brexit-ի համաձայնագրին, հաղորդում է Reuters-ը:
Վարչապետ Թերեզա Մեյն ավելի վաղ ստիպված էր չեղարկել  ԵՄ-ից Բրիտանիայի դուրս գալու համաձայնագրի հարցով խորհրդարանական ընտրությունները, քանի որ  նա չկարողացավ ստանալ  մեծամասնության աջակցությունը:
«Մեծ հավանականություն կա, որ Բրիտանիայի խորհրդարանը հունվարին կողմ կքվեարկի Brexit համաձայնագրին», - հայտարարել է Էթինգերը Funke Media Group-ին տված հարցազրույցում: Նա նշել է, որ Բրիտանիայի դուրս գալու համար բավարար աջակցություն չկա՝ առանց համաձայնության գալու կամ նոր հանրաքվեի անցկացման:
Նա նշել է, որ հավանականությունը, թե Բրիտանիան կմնա ԵՄ-ում, մի փոքր մեծացել է վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում: «Ամեն դեպքում, ես կարծում եմ, որ Բրիտանիան ԵՄ-ը կլքի մարտի վերջին», - ասել է Էթթինգերը:

There is still a chance that the UK parliament will vote for a Brexit deal in January, said European Commissioner Guenther Oettinger.
UK Prime Minister Theresa May earlier were forced to cancel the parliamentary voting on Brexit for inability to enjoy the support of the majority.
“It is not entirely unlikely that the British parliament will vote for the divorce agreement in January. There is certainly no majority for a disorderly Brexit or for a new referendum,” Reuters reported referring to Oettinger.
“Nevertheless, I assume that it will come to an exit at the end of March,” said Oettinger, the EU’s budget commissioner.”