Գերմանիայի արեւմուտքում՝ Դյոբելն քաղաքի կենտրոնում, «Այլընտրանք Գերմանիայի համար» կուսակցության  բաժանմունքի գրասենյակի մոտ, պայթյուն է որոտացել: Այս մասին ուրբաթ հաղորդել է Bild տաբլոիդը՝ վկայակոչելով ոստիկանությանը:
Ոստիկանության ներկայացուցիչը հաղորդել է, որ դեպքը տեղի է  ունեցել հինգշաբթի՝ տեղական ժամանակով 19:20-ին: Դեպքի հետեւանքով ոչ ոք չի տուժել: Վնասվել է շենքը, որտեղ գտնվում է կուսակցության գրասենյակը եւ հարեւան տները: Բացի այդ պայթյունից վնասվել են մոտակայքում կայանված ֆուրգոնները: Պատճառված վնասի չափը դեռ հայտնի չէ:
Նշվում է, որ իրավապահ մարմինների կասկածներով, հանցագործը կարող էր քաղաքական դրդապատճառներով գործել: Հետաքննությանը մասնկացում է նաեւ  Սաքսոնիա դաշնային հողի քրեական ոստիկանության վարչությունը, գրում է  «ՌԻԱ Նովոստին»:

Взрыв прогремел у офиса отделения правой партии «Альтернатива для Германии» в центре города Дёбельн на востоке страны, сообщил в пятницу таблоид Bild со ссылкой на полицию.
Как сообщил представитель полиции, инцидент произошел в четверг в 19.20 по местному времени. В результате происшествия никто не пострадал, было повреждено здание, в котором расположен офис партии, и соседние дома. Кроме того, взрыв повредил припаркованные рядом фургоны. Размер нанесенного ущерба пока неизвестен.
Указывается, что, по подозрениям правоохранительных органов, преступник мог действовать из политических мотивов. В расследовании также участвует управление уголовной полиции федеральной земли Саксония, передает РИА Новости