Թուրքմենստանում ՀՀ դեսպան Գառնիկ Բադալյանը  հունվարի 8-ին հանդիպել է Թուրքմենստանի կառավարությունում մշակույթի եւ ԶԼՄ-ների ոլորտը համակարգող փոխվարչապետ Բահարգյուլ Աբդիեւայի հետ (Bahargül Abdyýewa):
Կողմերը քննարկել են Հայաստանում Կարա-կույունլու թուրքմեն էմիր Ամիր Սաադի՝ Արգավանդում գտնվող դամբարանի գմբեթի վերականգնման եւ Խնձորեսկ գյուղում գտվող դամբարանի հնարավոր վերականգնման, ինչպես նաեւ՝ թուրքմենական կողմի համաձայնությամբ Թուրքմենբաշի քաղաքում գտնվող 1903թ. կառուցված հայկական եկեղեցու վերականգնմանն առնչվող հարցեր:
Բահարգյուլ Աբդիեւան դրվատանքով է խոսել իր՝ 2018թ. «Գորիսը՝ ԱՊՀ մայրաքաղաք» միջոցառումների շրջանակում Հայաստան կատարած այցի եւ ստացած տպավորությունների մասին:
Զրուցակիցները կարեւորել են ՀՀ եւ Թուրքմենստանի մշակույթի նախարարությունների միջեւ երկարաժամկետ մշակութային ծրագրի հաստատման անհրաժեշտությունը։ Նշվել է, որ մշակութային կապերի սերտացման եւ ամրապնդման անհրաժեշտությունից ելնելով, առաջիկայում պետք է վերականգնվի երկու երկրներում մշակույթի օրերի անցկացումը։

Armenian Ambassador to Turkmenistan Garnik Badalyan held a meeting with Turkmenistan's Deputy Prime Minister  for Culture and Media  Bahargul Abduyeva.
According to the press service of the Foreign Ministry, the parties discussed issues relating to the restoration of the dome of mausoleum of Turkmen emirs Amir Saadi in Argavand and the possible reconstruction of the mausoleum in the village of Khndzoresk, and, with the permission of the Turkmen side, the restoration of the Armenian church of 1903 in the city of Turkmenbashi.
The interlocutors noted the need to adopt a bilateral long-term cultural program. To strengthen bilateral cultural ties, the importance of resuming cultural days was noted.