Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը  պարզաբանել է, թե ինչու պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ չի կիրառվել կալանքը որպես խափանման միջոց։
«Վարույթն իրականացնող մարմինը գտել է, որ Սեյրան Օհանյանի պարագայում ստորագրությունը չհեռանալու մասին ի զորու է ապահովել նրա պատշաճ վարքագիծը, այդ պատճառով այլ խափանման միջոց չի ընտրվել»,- այսօր՝ հունվարի 28-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սասուն Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակում մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրությունը չհեռանալու մասին:

YEREVAN.- Armenian Special Investigation Service Head Sasun Khachatryan explained why arrest was not admitted as a preventive measure against the former Minister of Defense of Armenia Seyran Ohanyan.
"Release on signature bond can ensure proper behavior of Seyran Ohanyan, therefore another preventive measure was not applied,” said Sasun Khachatryan.
As reported earlier, Seyran Ohanyan has been charged along the lines of the criminal case into what had occurred in capital city Yerevan, in March 2008.