ԱՄՆ-ի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Պատրիկ Շանահանը հայտարարել է, որ Պենտագոնում դեռ չեն որոշել՝ որքան գումար հատկացնել Ամերիկայի նախագահ Դոնալդ Թրամփին ԱՄՆ-Մեքսիկա սահմանին պատ կառուցելու համար, հաղորդում է Associated Press-ը:
Նշվում է, որ Շանահանը պատմել է լրագրողներին պատը կառուցելու ֆինանսավորման շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին Մյունխենում տեղի ունեցած կոնֆերանսի շրջանակներում:
Նա նշել է, որ ԱՄՆ-ում արտակարգ դրություն հայտարարելու հրամանն ապահովել է Թրամփին «գործողությունների ազատությամբ»՝ ուղղված, մասնավորապես, նրան, թե Պենտագոնը որքան գումար կարող է հատկացնել պատը կառուցելու համար:

Исполняющий обязанности министра обороны США Патрик Шанахан заявил, что в Пентагоне еще не решили, сколько денег выделят американскому президенту Дональду Трампу на строительство стены на границе Соединенных Штатов и Мексики,  сообщает Gazeta со ссылкой на Associated Press.
Отмечается, что о ситуации с финансированием строительства стены Шанахан рассказал журналистам, которые ездили с ним на конференцию в Мюнхен.
Он отметил, что указ Трампа о введении режима ЧП в США делегировал ему «большую свободу действий» относительно того, сколько денег Пентагон может выделить на строительство стены.