Բրիտանիայում ոստիկանության սպան հաղթել է իր ղեկավարության դեմ դատը, որը իրեն զրկել է սիրելի աշխատանքից՝ գրում է Daily Mail-ը։
Նաթալի Թաունը հղիության սկզբում նախազգուշացրել է ղեկավարությանը այդ մասին եւ չի սպասել, որ դա նման հետեւանքներ կունենա։
Աշխատակցուհին ընդամենը հղիության երկրորդ ամսում է եղել, սակայն ոստիկանությունում համարել են, որ նա այլեւս չի կարող կատարել իր պարտականությունները։ Սպային առաջնային բաժնից տեղափոխել են «անվտանգ եւ հղի կնոջ համար հարմար տեղ»։ Սակայն դա հակառակ արդյունքն է ունեցել։ Թաունն ասել է, թե փոփոխությունների պատճառով իր մոտ ընկճախտ է զարգացել, հայտնվել է տագնապ, սկսել է տանջել միգրենը։

В Британии офицер полиции выиграла суд против своего руководства, которое лишило её любимой работы из-за беременности, пишет Life со ссылкой на Daily Mail.
Натали Таун предупредила начальство об интересном положении на начальном сроке и не ожидала подобных последствий.
Сотрудница была всего на втором месяце беременности, однако в полиции посчитали, что она больше не может исполнять свои обязанности. Офицера решили перевести с передовой в «безопасный и подходящий для беременной женщины» отдел. Однако вынужденная работа в офисе привела к обратному эффекту. Таун утверждает, что из-за перемены у неё развилась депрессия, появилась тревога, девушку стала мучить мигрень.
Суд принял сторону Таун и признал ответчика виновным в дискриминации из-за беременности. Размер материальной компенсации будет установлен на следующем заседании.