2019 թ. հունվար-փետրվարին Հայաստանում վերամշակող արդյունաբերությունը մոտ 8 տոկոսով ավելացել է, ինչը բավականին շոշափելի արդյունք է: Մարտի 27-ին Ազգային ժողովում, ներկայացնելով  կառավարության 2018 թ. գործունեության մասին զեկույցն, այս մասին ասաց  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Ըստ նրա, այս ամիսների ընթացքում առեւտրի ծավալն աճել է 13.1 տոկոսով: «Բարձր աճի տեմպեր են գրանցվել նաեւ ծառայությունների ոլորտում: Այսպիսով, հունվար-փետրվարին աճը կազմել է 17.5 տոկոս», - ասաց վարչապետը:
Փաշինյանը նաեւ նշեց, որ սննդամթերքի արտադրությունը աճել է 25 տոկոսով, ալկոհալային խմիչքները ավելի քան 30 տոկոսով՝ կոնյակի արտադրության ավելացման հաշվին, հագուստի արտադրությունը` 15 տոկոսով, ծխախոտի արտադրությունը ՝ 17 տոկոսով:
«Միեւնույն ժամանակ զգալի աճ է արձանագրվել նաեւ  կոնյակի եւ ոսկերչական իրերի արտահանման ոլորտում: Իմ կարծիքով, դա նշանակում է, որ տնտեսական հեղափոխության մեր մոդելն աշխատում է: Վստահ եմ, որ այն ավելի ու ավելի լավ կաշխատի », - եզրափակեց նա:

YEREVAN. – In January and February, processing industry grew by close to 8% in Armenia, and this is a quite tangible result.
Prime Minister Nikol Pashinyan on Wednesday noted the aforesaid at the National Assembly, as he presented the 2018 activity report of the government.
As per Pashinyan, trade grew by 13.1% during those months.
“High growth rates were recorded also in the services’ sector,” the PM added. “The growth was 17.5% in January, February.”
Also, Pashinyan noted that food production increased in Armenia by 25%, alcoholic drinks’ production—by more than 30%, clothing production—by 15%, and cigarette production—by 17%.
“A considerable growth has been recorded also in the domain of brandy and jewelry export,” Nikol Pashinyan concluded. “In my view, it means that our model of economic revolution is working; I’m confident that it will work better and better.”