NEWS.am–ի տեղեկություններով՝  մարտի 31–ին Արարատի մարզում հրազենային վնասվածքից մահացած 47-ամյա Արթուր Ավագյանը հաշվառված է եղել նյարդա–հոգեբուժական կենտրոնում։ Նախնական վարկածով՝ տղամարդն ինքնասպան է եղել։
ՀՀ քննչական կոմիտեից NEWS.am–ին հայտնեցին, որ դեպքի կապակցությամբ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 110–րդ հոդվածի 1–ին մասի հատկանիշներով(ինքնասպանության հասցնելը)։
Ավելի վաղ shamshyan.com–ը հայտնել էր, որ մարտի 31–ին ժամը 20։30-ի սահմաններում ոստիկանության Մասիսի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Մասիս քաղաքին հարակից «Սիս» ավազահանքերի մոտ գտնվող լճակի ափին տղամարդու դի կա։ Ոստիկաններն ու քննիչները նշված վայրում գլխի մասում ստացած հրազենային վնասվածքով հայտնաբերել են 47-ամյա Արթուր Ավագյանի դին։ Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ Ա. Ավագյանն իր ընկերների հետ այցելել է նշված վայր՝ ձուկ բռնելու, որից հետո, ընկերների պատմելով, ինքն առանձնացել է ու որոշ ժամանակ անց լսվել է կրակոցի ձայն, որից հետո հայտնաբերել են նրան՝ մահացած, և հրացանը։

По информации Новости Армении - NEWS.am, погибший 31 марта в Араратской области 47-летний Артур Авагян состоял на учете в психоневрологическом диспансере. По предварительной версии, мужчина покончил жизнь самоубийством.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, по факту возбуждено уголовное дело по ч.1 статьи 110 (доведение до самоубийства).
Ранее shamshyan.com сообщил о  том, что вечером 29 марта в районе озер обнаружено тело 47-летнего Артура Авагяна. По предварительным данным, Авагян с друзьями отправился удить рыбу. В какой-то момент мужчина единился. Потом раздался выстрел. Подоспевшие друзья обнаружили тело Авагян и рядом ружье.