Տրիպոլիի համար մարտերի հետեւանքով զոհվել է առնվազն 121 մարդ: Ըստ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տվյալների՝ ֆելդմարշալ Խալիֆ Խաֆթարի գլխավորությամբ Լիբիայի ազգային բանակի՝ Տրիպոլիի վրա հարձակման պահից ի վեր վիրավորվել է ավելի քան 560 մարդ, հաղորդում է AP-ը:
Ավելի վաղ այս շաբաթ ՄԱԿ-ը հայտարարել էր, որ մարտական գործողությունների հետեւանքով շուրջ 8000 մարդ համարվում է բռնի տեղահանված:
Բախումներն սպառնալիք են ներկայացնում քաղաքացիական պատերազմ սկսելու համար 2011 թվականի ապստամբության պես, որը հանգեցրեց Մուամար Քադաֆիի տապալմանն ու սպանությանը: Լիբիան բաժանված է արեւելքում եւ արեւմուտքում մրցակցող կառավարությունների միջեւ, որոնցից յուրաքանչյուրը հենվում է բազմաթիվ ապստամբների վրա:

В результате боев за Триполи погибли по меньшей мере 121 человек. Согласно данным  Всемирной организации здравоохранения, с момента наступления на Триполи Ливийской национальной армии во с фельдмаршалом Халифой Хифтером ранения получили более 560 человек, передает AP.
Ранее на этой неделе ООН заявили, что в результате боевых действий около 8000 человек стали вынужденными переселенцами.
Столкновения угрожают разжечь гражданскую войну в масштабах восстания 2011 года, которое привело к свержению и убийству  Муаммара Каддафи. Ливия разделена между конкурирующими правительствами на востоке и западе, каждое из которых опирается на множество ополченцев.