ՌԴ Տյումենի մարզի Յալուտորովսկում ժամանակավոր բնակվող Հայաստանի 27-ամյա քաղաքացին տուգանվել է ինքնաթիռում ծխելու համար, որը թռչում էր «Մոսկվա-Տյումեն» չվերթով, տեղեկացնում է «Ուրալսկի Մերիդիան» լրատվական գործակալությունը՝ հղում կատարելով Ռուսաստանի ՆԳՆ տեղի մամուլի ծառայությանը։
Ուղեւորի կողմից ծխելու արգելքը խախտելու ահազանգը ստացվել է «Ռոշչինո» օդանավակայանի ոստիկանության գծային բաժանմունքում ապրիլի 18-ին, առավոտյան ժամը 7-ին։
Անձնակազմը տեղեկացրել է հակահրդեհային ազդանշանման համակարգի տվիչների միանալու, ինչպես նաեւ այն ուղեւորի մասին, որը թռիչքի ժամանակ ծխել է օդանավի ուղեւորների առաջին սրահի զուգարանում։
Վայրէջք կատարող ինքնաթիռին է մոտեցել տրանսպորտային ոստիկանության վերակարգը։
Տրանսպորտային ոստիկանության աշխատակիցները կարգախախտին հասցրել են ոստիկանության գծային բաժանմունք, որտեղ արձանագրություն է կազմվել վարչական իրավախախտման մասին ՌԴ Վարչական իրավախախտումների օրենսգրքի 6.24 հոդվածի 1-ին կետով։

Временно проживающий в Ялуторовске Тюменской области  РФ 27-летний гражданин Армении был оштрафован за курение на борту самолета, выполняющего перелет по маршруту «Москва-Тюмень», передает  ИА «Уральский меридиан»   со ссылкой на пресс-службу УТ МВД России по УрФО.
Сигнал о нарушении пассажиром запрета курения на борту воздушного судна поступил в Линейное отделение полиции в аэропорту «Рощино» 18 апреля в 7 часов утра.
Экипаж сообщал о сработавших датчиках противопожарной сигнализации, а также пассажире, который курил во время полета в туалете первого пассажирского салона.
К приземлившемуся самолету был направлен наряд сотрудников транспортной полиции.
Сотрудниками транспортной полиции нарушитель был доставлен в линейный отдел, где в отношении него составлен протокол об административном правонарушении по пункту 1 статьи 6.24 КоАП РФ.