Շրի Լանկայի ոստիկանությունը պայթուցիկ սարքերի մոտ 90 դետոնատորներ է հայտնաբերել կղզու խոշորագույն Կոլոմբո քաղաքի շրջաններից մեկում, հաղորդում է Adaderana պորտալը:
Ըստ հրապարակման՝ 87 դետոնատորները հայտնաբերվել են Պետրա շրջանում՝ մասնավոր ավոտբուսային կանգառում:
Ավելի վաղ տեղեկություն էր ստացվել, որ Շրի Լանկայի ՌՕՈՒ զինծառայողները կղզու խոշորագույն Բանդարանաիկե միջազգային օդանավակայանի անմիջական հարեւանությամբ հայտնաբերել եւ վնասազերծել են ինքնաշեն պայթուցիկ սարք, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Ապրիլի 21-ին Շրի Լանկայում տեղի է ունեցել երկրի պատմության մեջ ամենախոշոր ահաբեկչությունների շարքը, որի հետեւանքով, վերջին տեղեկություններով, զոհվել է 290 մարդ, նրանց թվում ավելի քան 30-ը արտասահմանցիներ են: Կոլոմբո, Նեգոմբո եւ Բատիկալոա քաղաքներում ընդհանուր 8 պայթյուն է տեղի ունեցել, այդ թվում՝ կաթոլիկ եկեղեցիներում զատկի պատարագի ժամանակ եւ հյուրանոցներում:

Полиция Шри-Ланки обнаружила почти 90 детонаторов для взрывных устройств в одном из районов Коломбо - крупнейшего города на острове. Об этом со ссылкой на полицию сообщил в новостной портал Adaderana.
По его данным, 87 детонаторов были обнаружены на частной автобусной стоянке в районе Петта.
Ранее поступала информация, что военнослужащие ВВС Шри-Ланки обнаружили и обезвредили самодельное взрывное устройство в непосредственной близости от крупнейшего на острове международного аэропорта Бандаранаике, передает ТАСС
21 апреля на Шри-Ланке произошла самая крупная в истории страны серия терактов, в результате которых погибли, по последним данным, 290 человек, среди них более 30 иностранцев. В общей сложности в городах Коломбо, Негомбо и Баттикалоа прогремело восемь взрывов, в том числе в католических церквях во время пасхальных служб и гостиницах.