Երեւանում, մայիսի 17-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել. ժամը 10։30-ի սահմաններում մի քաղաքացի ՀՀ պաշտպանության նախարարության հսկիչ-անցագրային կետի դիմաց փորձել է ինքնահրկիզվել։
Shamshyan.com-ի  հաղորդմամբ, այդ քաղաքացին բենզինը լցրել է իր վրա եւ մինչ գործի կդներ կրակայրիչը, ՀՀ ՊՆ ՀԱԿ-ի հերթապահները կարողացել են կանխել քաղաքացու ինքնահրկիզման այդ քայլը։
Այնուհետեւ օպերատիվորեն ժամանել է ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի հերթապահ խումբը: Քաղաքացին տեղափոխվել է ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին, որտեղ հայտնել է, որ սոցիալական խնդիրների պատճառով բենզինը լցրել է իր վրա եւ ցանկացել է ինքնահրկիզման միջոցով ինքնասպանություն գործել։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ այդ քաղաքացին Կոտայքի մարզի բնակիչ 42-ամյա Մխիթար Ա.-ն է։ Փաստի առթիվ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում։

В Ереване 17 мая произошло чрезвычайное происшествие: в рамках 10:30 напротив контрольно-пропускного пункта Минобороны гражданин попытался совершить самосожжение.
Как сообщает Shamshyan.com, гражданин облил себя бензином и до того, как он успел сжечь себя с помощью зажигалки, дежурные контрольно-пропускного пункта Минобороны сумели предотвратить попытку самосожжения.
После этого на место происшествия оперативно прибыла дежурная группа отдела полиции района Нор Норк. Гражданина доставили в отдел полиции района Нор Норк, где он сообщил, что из-за социальных проблем облил себя бензином и попытался совершить самоубийство путем самосожжения.
Как сообщает источник, этим гражданином оказался 42-летний житель Котайкской области Мхитар А.
По факту произошедшего в отделении расследований отдела полиции района Нор Норк подготавливаются материалы.