Նախագահ Դոնալդ Թրամփը համեմատել է իր տիկին Մելանիին ԱՄՆ-ի նախկին առաջին տիկին Ժաքլին (Ջեքի) Քենեդի Օնասիսի հետ, որը համարվում է ոճի խորհրդանիշ:
FoxNews-ին տված հարցազրույցում խոսքը վերաբերել է նաեւ նախագահական ինքնաթիռի դիզայնը փոխելու Թրամփի մտադրությանը: Թիվ 1 բորտի ներկայիս դիզայնը մշակվել էր Ժաքլին Քենեդիի մասնակցությամբ 1960-ականներին: Սակայն Թրամփը համարում է, որ երկնագույնը չի համապատասխանում:
«Ինձ դուր է գալիս կարմիրի, սպիտակի եւ կապույտի համադրությունը»,-ասել է Թրամփը: «Իրականում դա շատ ավելի լավ տեսք կունենա: Երկնագույնը մեզ չի համապատասխանում: Այսօր մեզ հետ է մեր Ջեքին. նրա անունն է Մելանի»:
Թրամփի ինքնաթիռի նորովի ձեւավորումը կավարտվի 2024 թվականին:
Թրամփը մեկնաբանել է առաջին տիկոջ հետ հարաբերությունները եւ նրա ոճը՝ հիշատակելով դեպքը, երբ Մելանին ենթարկվել էր քննադատության, որ ժամանել էր Տեխաս ջրհեղեղից հասցված վնասն ուսումնասիրելու համար բարձր կրունկներով կոշիկներով:
«Ամբոխի առջեւ ելույթ ունենալիս ես հաճախ եմ տեսնում պաստառներ, որոնցում մարդիկ հայտնում են իրենց հիացմունքը Մելանիին»: Թրամփի խոսքով՝ այդպիսի հանրային միջոցառումների ժամանակ հաճախ կարելի է նկատել «մենք սիրում են բարձր կրունկներ» գրառումը:

Президент Дональд Трамп сравнил свою супругу Меланью с бывшей первой леди США Жаклин (Джеки) Кеннеди Онассис, которая считается иконой стиля.
В интервью FoxNews, речь зашла о намерении Трамп изменить дизайн борта номер один. Нынешний дизайн президентского самолета был разработан при участии Жаклин Кеннеди в 1960-ых годах. Однако Трамп считает голубой цвет неподходящим.
««Мне нравится концепция красного, белого и синего», - сказал Трамп. «На самом деле это будет выглядеть намного лучше. Голубой не подходит нам». «Сегодня у нас есть своя Джеки О, ее зовут Мелания».
На этой неделе Трамп представил предварительный вариант редизайна самолета в красно-темно-белой и золотой гамме, напоминающей внешний вид частного самолета Трампа. Редизайн, как ожидается, будет завершен к 2024 году.
Трамп прокомментировал отношения с первой леди и ее стиль, упомянув случай, когда Мелания подверглась критике за то, что приехала в Техас для исследования ущерба от наводнения на каблуках.
«Когда я выступаю перед большими толпами, где много людей держат плакаты, на которых они выражают восхищение Меланией. По словам Трампа, на транспарантах часто можно встретить надпись: «мы любим высокие каблуки».