Ոչ պատշոնական տվյալներով՝ ընդդիմադիր Ժողովրդա-հանրապետական կուսակցության թեկնածու Էքրեմ Իմամօղլուն հաղթել է Սրամբուլի քաղաքապետի ընտրություններում: Ինչպես հաղորդում է Hurriet-ը, Իմամօղլուի օգտին քվեարկել է ընտրողների 53.72 տոկոսը, իսկ իշխող Արդարություն եւ զարգացում կուսակցության թեկնածու, նախկին վարչապետ Բինալի Յիլդիրիմի օգտին՝ 45.37 տոկոսը:
Ինչպես հաղորդում է AP-ը, Յիլդիրիմը ճանաչել է պարտությունը եւ շնորհավորել մրցակցին հաղթանակի առիթով: «Շնորհավորում եմ նրան եւ մաղթում հաջողություն»,-ասել է Յիլդիրիմը: Կիրակի երեկոյան ցնծացող կողմնակիցներին դիմելիս Իմամօղլուն ասել է. «Շնորհակալություն, Ստամբուլ»:
Նշենք, որ Իմամօղլուն հաղթել էր նաեւ մարտի 31-ին կայացած Ստամբուլի քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ: Սակայն ԱԶԿ-ը բողոքարկել էր քվեարկության արդյունքները՝ հիմք ընդունելով խախտումները: Թուրքիայի բարձրագույն ընտրական խորհուրդը չեղարկել էր քվեարկության արդյունքները եւ նշանակել կրկնակի ընտրություններ հունիսի 23-ին:

Кандидат в мэры Стамбула от оппозиционной Народно-республиканской партии Экрем Имамоглу по неофициальным данным одерживает победу на выборах мэра Стамбула. Как сообщает Hurriet, за Имамоглу проголосовали 53,72%, за кандидата от правящей Партии справедливости и развития, бывшего премьер Бинали Йилдирима  45, 37%.
Как сообщает AP, Йилдирим признал поражение и поздравил  соперника с победой. «Я поздравляю его и желаю ему успеха», - сказал Йилдирим.  Обращаясь к ликующим сторонникам в воскресенье вечером, Имамоглу сказал: «Спасибо, Стамбул!»
Отметим, что Имамоглу победил на выборах мэра Стамбула 31 марта. Однако ПСР обжаловала итоги голосования, ссылаясь на нарушения. Высший избирательный совет Турции отменил итоги голосования, и назначил повторное голосование на 23 июня