ՀՀ վարչապետի որոշմամբ Վահրամ Մկրտչյանը նշանակվել է ջրային կոմիտեի «Ջրային տնտեսության ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի տնօրենի պաշտոնակատար:
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի ապրիլի 28-ի N 531-Ն որոշման N 1 հավելվածի 23-րդ կետը՝
Վահրամ Մկրտչյանին նշանակել ջրային կոմիտեի «Ջրային տնտեսության ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի տնօրենի պաշտոնակատար՝ մինչև սահմանված կարգով ջրային կոմիտեի «Ջրային տնտեսության ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի տնօրենի պաշտոնի համար մրցույթի անցկացման արդյունքում հաղթող ճանաչված մասնակցին նշված պաշտոնում նշանակելը»,-ասված է որոշման մեջ:

Upon the decision of the Prime Minister of Armenia, Vahram Mkrtchyan has been appointed acting director of the Water Economy Projects Implementation Unit state institution of the State Water Committee. The decision reads as follows:
“Taking as a basis point 23 of Annex No 1 to Decision No 531-N of the Government of the Republic of Armenia of 28 April 2011, to appoint Vahram Mkrtchyan acting director of the Water Economy Projects Implementation Unit state institution of the State Water Committee until appointment of the participant declared as winner of the competition to the position of director of the Water Economy Projects Implementation Unit state institution of the State Water Committee."