Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2019թ. հունիսի 24-ի N 808-Ն որոշման համաձայն ստեղծվել է հակակոռուպցիոն քաղաքականության խորհուրդ՝ ՀՀ վարչապետի նախագահությամբ, որի հիմնական նպատակը Հայաստանի Հանրապետությունում կոռուպցիայի դեմ պայքարի, կոռուպցիայի հաղթահարման ուղղությամբ նախանշվող առաջնահերթությունների և առաջարկվող լուծումների քննարկումն է, ինչպես նաև կոռուպցիայի կանխարգելմանը նպաստող քաղաքականության, ծրագրերի և իրավական ակտերի նախագծերի վերաբերյալ դիրքորոշում հայտնելը:
Խորհրդի կազմում են վարչապետը (նախագահն է), ոլորտը համակարգող փոխվարչապետը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը, Արդարադատության նախարարը, փոխնախարարը, ԲԴԽ նախագահը, բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց  էթիկայի հանձնաժողովի նախագահը, Մարդու իրավունքների պաշտպանը, ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահը, ԱԺ խմբակցություններից մեկական ներկայացուցիչ, քաղհասարակության կազմակերպությունների 5 ներկայացուցիչ:

Согласно решению премьер-министра Армении от 24 июня 2019 года, создан Совет по антикоррупционной политике.  Его основная цель – обсуждение приоритетов и предлагаемых решений в направлении борьбы с коррупцией, ее преодоления в Армении, а также изложение позиции по проектам политики, программ и правовых актов, способствующих предотвращению коррупции.
В состав Совета вошли премьер-министр (председатель), вице-премьер, координирующий данную сферу, руководитель аппарата главы кабмина, министр и заместитель министра юстиции, руководитель ВСС, председатель Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц,  омбудсмен, глава постоянной Комиссии парламента  по государственно-правовым вопросам, по одному представителю от каждой фракции НС, 5 представителей организаций гражданского общества.