Հայաստանն այսօր ամենաանվտանգ երկրներից մեկն է աշխարհում: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 5-ին, ՀՀ նխագահի ստավայրում գեներալ-մայորի կոչում ստանալուց հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը:
«Եթե համեմատենք այս տարվա առաջին կիսամյակը 2018-ի հետ, ունենք մինուս մեկ, իսկ եթե հանենք նաեւ 2018-ից 2019-ին փոխանցված սպանությունները, ապա անգամ կարող ենք ունենալ մինուս 2-3 սպանություն»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով օրեր առաջ Նոր Նորքում «օրենքով գող» Անդրանիկ Հարությունյանի (Մասիվցի Անդիկ) սպանությանը, Օսիպյանը նշեց. «Այդ գործի հետ կապված իրականացվում են բոլոր օպերատիվ համալիր միջոցառումները՝ համագործակցելով այլ ստորաբաժանումների հետ: Ավելին չեմ կարող ասել՝ ելնելով գործի շահերից: Ես այս պահին ոչինչ չեմ ասի, քանի որ կխանգարեմ գործի քննությանը»:
Լրագրողների դիտարկմանը, որ այդ սպանությունից հետո քրեական աշխարհում իրարանցում է, ոստիկանապետն արձագանքեց. «Քրեական աշխարհը, հանցավոր աշխարհը, վստահեցնում եմ, որ վերահսկելի է ոստիկանության կողմից: Որեւէ խնդիր չեմ տեսնում»:

Армения сегодня является одной из самых безопасных стран в мире. Об этом заявил в беседе с журналистами после присвоения звания генерал-майора в резиденции Армении 5 июля начальник Полиции Валерий Осипян.
«Если сравнить показатели первого полугодия 2019-го с тем же периодом прошлого года, то тут имеется минус одно, а если еще и вычтем количество убийств, переданных с 2018 в 2019 год, то у нас даже минус 2-3 убийства», - заявил Осипян.
Говоря об убийстве «вора в законе» Андраника Арутюняна (Массивский Андик), глава Полиции отметил: «В рамках данного дела предпринимаются все необходимые оперативные, комплексные меры. Больше этого ничего не могу сообщить, исходя из интересов дела. Я не стану мешать расследованию». На замечание о том, что после этого убийства в криминальном мире начался самый настоящий переполох, глава Полиции подчеркнул: «Уверяю вас, криминальный мир, преступный мир под контролем Полиции. Не вижу никакой проблемы».