Ճիշտ չի լինի, որ կառավարությունը կամ խորհրդարանական մեծամասնությունը Սահմանադրական փոփոխություններ նախաձեռնի։ «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ հարցազրույցում այսօր՝ հուլիսի 17-ին, այսպիսի կարծիք է հայտնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Չեմ կարծում, որ ճիշտ կլինի՝ կառավարությունը կամ խորհրդարանական մեծամասնությունը Սահմանադրական փոփոխություններ նախաձեռնի, որովհետև կարող է մեկնաբանվել, որ նոր վարչապետ է, նոր կառավարություն, և իրենք էլ հիմա իրենց վրա են ուզում ձևել նոր Սահմանադրությունը, բայց նորմալ եմ համարում, որ հանրության մեջ լինեն այդպիսի նախաձեռնություններ», - ասել է նա:
Նիկոլ Փաշինյանը թեեւ նշել է, որ  ՀՀ-ում երբեք լեգիտիմ Սահմանադրություն չի եղել, միևնույն ժամանակ ճիշտ չի համարել, որ սահմանադրությունը հաճախ փոխվի։

It wouldn’t be right for the government or the parliamentary majority to undertake constitutional amendments. This is what Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan told Azatutyun Radio today.
“I don’t think it would be right for the government or the parliamentary majority to undertake constitutional amendments because people might interpret it as the new government amending the Constitution the way it sees fit, but I think it’s normal for the public to undertake such initiatives,” he said.
Although Nikol Pashinyan stated that the Constitution of the Republic of Armenia has never been legitimate, he also didn’t think it’s right to change the Constitution often.