ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցն այսօր՝ օգոստոսի 14-ին ընդունեց Հայաստանում Հնդկաստանի նորանշանակ դեսպան Կիշան Դան Դեւալին (Kishan Dan Dewal)՝ հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից։
Ավետ Ադոնցը նրան հաջողություն մաղթեց իր առաքելության մեջ եւ վստահություն հայտնեց, որ դեսպանն իր կարեւոր ներդրումը կունենա Հայաստանի եւ Հնդկաստանի միջեւ բարեկամական հարաբերությունների առավել խորացման գործում:
Հնդկաստանի դեսպանը շեշտեց, որ իր երկիրը մեծապես շահագրգռված է Հայաստանի հետ հարաբերությունների առավել սերտացմամբ եւ համագործակցության զարգացմամբ քաղաքական, տնտեսական եւ մշակութային ոլորտներում, եւ հավաստիացրեց, որ պաշտոնավարման ընթացքում ջանք չի խնայի այդ նպատակներն իրագործելու համար։
Հանդիպմանն Ավետ Ադոնցը եւ Կիշան Դան Դեւալն անդրադարձ կատարեցին երկկողմ օրակարգային մի շարք հարցերի, կարեւորեցին բարձրաստիճան փոխայցելությունների կազմակերպումը, միջգերատեսչական խորհրդակցությունների անցկացումը, առեւտրատնտեսական փոխգործակցության զարգացումը, մշակութային փոխանակումների ակտիվացումը:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին մի շարք միջազգային, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային խնդիրների եւ դրանց լուծման ուղիների շուրջ։

Armenia’s Deputy Minister of Foreign Affairs Avet Adonts received today newly appointed Ambassador of India to Armenia Kishan Dan Dewal, who presented the copies of his Letters of Credence, as reported the news service of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.
Avet Adonts wished him success in his mission and expressed confidence that the Ambassador will make his major contribution to further deepening of the friendly relations between India and Armenia.
India’s Ambassador stressed the fact that his country is very interested in further strengthening of relations and enhancement of cooperation with Armenia in the political, economic and cultural sectors and assured that he will not spare any efforts to achieve those goals.
During the meeting, Adonts and Dewal touched upon several issues on the bilateral agenda and attached importance to the organizing of high-level reciprocal visits, the conduct of inter-agency consultations, the development of partnership in trade and economy and the intensification of cultural exchanges.