Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (IMF) Միջին Արեւելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրեն Ջիհադ Ազուրին: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչ Յուլյա Ուստյուգովան:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանի եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի միջեւ առկա է արդյունավետ համագործակցություն, եւ կառավարությունը հետաքրքրված է դրա զարգացմամբ: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանը տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների հավակնոտ օրակարգ ունի, եւ այդ գործընթացում միջազգային գործընկերների, այդ թվում՝ ԱՄՀ օժանդակությունը կարեւոր նշանակություն ունի:
ԱՄՀ Միջին Արեւելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրենը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությունը եւ ընդգծել, որ Հայաստանը հուսալի գործընկեր է ԱՄՀ համար: Ջիհադ Ազուրը նշել է, որ ԱՄՀ-ն պատրաստ է փոխշահավետ գործակցության շրջանակում աջակցել ՀՀ կառավարությանը՝ բարեփոխումները հաջողելու գործընթացում եւ երկրի տնտեսական առաջընթացին միտված ծրագրերում:
Վարչապետը, խոսելով ՀՀ տնտեսության առաջնահերթությունների մասին, նշել է, որ կառավարության նպատակը արտահանմանը միտված եւ տեխնոլոգիաների վրա հիմնված տնտեսության ձեւավորումն է: Հյուրի խնդրանքով Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է տնտեսության կառուցվածքի փոփոխությունների, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, դատաիրավական ոլորտի, պետական կառավարման համակարգի բարեփոխումների, ներդրումային միջավայրի բարելավման, ենթակառուցվածքների զարգացման եւ այլ ուղղություններով իրականացվող քայլերին ու միջոցառումներին: Ջիհադ Ազուրը նշել է, որ ԱՄՀ-ն սատարում է ՀՀ կառավարության՝ երկրի տնտեսությունը բարեփոխելու ջանքերին:
ՀՀ վարչապետը եւ ԱՄՀ  Միջին Արեւելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրենը մտքեր են փոխանակել զարգացման երկարաժամկետ ռազմավարությունների տեսլականի շուրջ:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday received Director of the Middle East and Central Asia Department at the International Monetary Fund (IMF) Jihad Azour. The meeting was also attended by IMF Resident Representative in Armenia Yulia Ustyugova
The Prime Minister stated that Armenia has a pretentious agenda for reforms in various sectors and that the assistance of international partners, including the IMF is important in this process.
The Director of the IMF Middle East and Central Asia Department highly appreciated the cooperation with Armenia’s government, emphasized that Armenia is a reliable partner for the IMF and stated that the IMF is ready to support the government within the scope of mutually beneficial partnership.
Talking about Armenia’s economic priorities, the Prime Minister stated that the goal of the government is to shape an export-oriented economy based on technologies. At the guest’s request, Nikol Pashinyan touched upon the steps and actions that are being taken to change the economic structure, fight against corruption, implement judicial and legal reforms and reforms in the public administration system, improve the investment climate, enhance infrastructures and more.