Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն Իրանի դեմ պատերազմի առիթ է փնտրում։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳ նախարար Մուհամեդ Ջավադ Զարիֆը՝ մեկնաբանելով Նեթանյահուի հայտարարությունն այն մասին, թե Թեհրանը իբր գաղտնի օբյեկտում միջուկային զենք է մշակում, տեղեկացնում է Mehr-ը։
Արձագանքելով անհիմն պնդումներին՝ Զարիֆը Twitter-ում գրել է․ «Իսկական միջուկային զենք ունեցողը բղավում է Իրանում ենթադրյալ ոչնչացվածի մասին»։
Զարիֆը նաեւ հավելել է, որ իսրայելցի վարչապետը առանց մտածելու փորձում է Իրանի դեմ պատերազմ հրահրել B-Team-ի (նկատի ունի ազգային անվատանգության հարցերով ԱՄՆ նախագահի խորհրդական Ջոն Բոլթոնը, Սաուդյան Արաքբիայի թագաժառանգ Մուհամմեդ Բեն Սալմանը եւ Աբու Դաբիի թագաժառանգ  Զաիդ Ալ Նախայանը)կազմում։ Նա (Նեթանյահուն) եւ B-Team-ը պարզապես պատերազմ են ուզում»,- նշել է Զարիֆը։

Премьер-министр Израиля Бениамин Нетаньяху ищет повод для войны с Ираном. Об этом заявил министр иностранных дел Ирана Мухаммед Джавад Зариф, комментируя  заявление  Нетаньяху о том, что Тегеран якобы разрабатывает ядерное оружие на секретном объекте, передает Mehr. https://en.mehrnews.com
Реагируя на необоснованное утверждение, Зариф написал в Твиттер:  «Владелец реального  ядерного оружия кричит о  предполагаемом уничтоженном объекте в Иране».
Зариф добавил твиттере, что израильский премьер бездумно пытается разжечь войну против Ирана в составе «B-Team» (имеются в виду  советник по национальной безопасности США Джон Болтон, наследный принц Саудовской Аравии Мохаммед бен Салман и наследный принц Абу-Даби Мохаммед бен Заид Аль Нахайян). «Он (Нетаньяху) и B-Team просто хотят войны», -  отметил Зариф.