Թուրքիան հրետանային եւ օդային հարվածներ է հասցրել Խասակե համայնքի հյուսիս-արեւմուտքում գտնվող Ռաս Այլ Այն քաղաքին, ինչպես նաեւ Ռաքքայում Այն Իսա եւ Թել Աբյադ բնակավայրերին։
Ինչպես հաղորդում է ՍԱՆԱ պետական տեղեկատվական գործակալությունը, Թուրքիայի ավիացիան եւ հրետանին հարվածներ են հասցրել Ալյուկ, Նեստալ, Ալ Ազիզիա, Բիր նուխ, Ալ Ասադիա, Ալ Մուշրաֆա բնակավայրերին եւ հացահատիկի պահուստներին։
Թուրքական կործանիչները Ալ Ասադիայում, Բիր Նուխում, Ալ Մուշրաֆայում եւ Խիրբետ Ալ Բանատում ռմբակոծել են «Կասադ» խմբավորման դիրքերը։ Հրետանային հարվածներով ավերվել է «Կասադ» անջատողական խմբավորումների գլխավոր գրասենյակը, որ Էլ Ղամիշլի քաղաքից արեւելք է գտնվում։ «Կասադի» զինյալները մի քանի նավթահորեր են հրդեհել Խասակեի հյուսիսում։

Турция нанесла артиллерийские и воздушные удары по городу Рас Аль-Айн на северо-западе провинции Хасаке, а также по поселкам Айн-Иса и Тель-Абьяд в провинции Ракка.
Как сообщает Государственное информационное агентство САНА, что авиация и артиллерия Турции нанесли удары по населенным пунктам Алюк, Несталь, Аль-Азизия, Бир-Нух, Аль-Асадия, Аль-Мушрафа и зернохранилищу.
Турецкие истребители бомбили позиции группировок «Касад» в населенных пунктах Аль-Асадия, Бир-Нух, Аль-Мушрафа и Хирбет Аль-Банат. Артиллерийскими ударами была разгромлена штаб-квартира сепаратистских группировок «Касад» к востоку от города Эль-Камышлы. Боевики «Касад» подожгли несколько нефтяных скважин на севере провинции Хасаке.