Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշխաբադ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից։
Աշխաբադի միջազգային օդանավակայանում Հայաստանի վարչապետին դիմավորել են Թուրքմենստանի փոխվարչապետ Էսենմուրադ Օռազգելդիեևը և ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալ Վիկտոր Գումինսկին։
Վաղը՝ հոկտեմբերի 11-ին, Աշխաբադում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ և կմասնակցի ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։
Աշխաբադում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունենալու նաև Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ։

Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Ashgabat on a working visit, as reported the news service of the Staff of the Prime Minister.
At Ashgabat International Airport, Prime Minister Nikol Pashinyan was greeted by Deputy Prime Minister of Turkmenistan Esenmurad Orazgeldiev and First Deputy Secretary-General of the CIS Victor Guminsky.
On October 11, in Ashgabat Prime Minister Nikol Pashinyan will have a meeting with President of Turkmenistan Gurbanguli Berdimuhamedov and will participate in the session of the CIS Council of Heads of State.