Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշխաբադ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից։
Աշխաբադի միջազգային օդանավակայանում Հայաստանի վարչապետին դիմավորել են Թուրքմենստանի փոխվարչապետ Էսենմուրադ Օռազգելդիեևը և ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալ Վիկտոր Գումինսկին։
Վաղը՝ հոկտեմբերի 11-ին, Աշխաբադում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ և կմասնակցի ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։
Աշխաբադում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունենալու նաև Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Ашхабад. Об этом Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе Правительства.
В международном аэропорту Ашхабада Пашиняна встретили вице-премьер Туркменистана Эсемурад Оразгелдиев и первый заместитель генсека СНГ Виктор Гуминский.
На 11 октября запланирована встреча Пашиняна с президентом Туркменистана Гурбангули Бердимухамедовым. Он также примет участие в заседании Совета лидеров стран СНГ. Кроме того, Пашинян также встретится с президентом Узбекситана Шавкатом Мирзиёевым.