Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանին: Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Մարությանը գոհունակությամբ նշել է, որ նախօրեին քաղաքապետի պաշտոնն ստանձնելուց հետո Դավիթ Սարգսյանն իր առաջին այցը կատարել է մայրաքաղաք Երեւան:
«Մենք միշտ ուրախ ենք՝ ընդունելու մեր արեւելյան մայրաքաղաքի ներկայացուցիչներին՝ փոխադարձաբար տեղեկանալու մեկմեկու խնդիրներից եւ կիսվելու դրանց լուծման մեր փորձառությամբ: Փոխադարձ այցերը կենսական անհրաժեշտություն են մեզ համար, որովհետեւ ամեն անգամ Ստեփանակերտ գալով մենք լիցքավորվում ենք էներգիայով, եւ վստահ եմ, նույն զգացողությունը Ձեզ մոտ է լինում Երեւան այցելելիս», - նշել է Հայկ Մարությանը:
Ստեփանակերտի քաղաքապետն իր հերթին շնորհավորել է Երեւանի քաղաքապետին «Էրեբունի-Երեւան 2801» տոնի առիթով եւ պատրաստակամություն հայտնել շարունակել ու խորացնել երկու մայրաքաղաքների միջեւ գոյություն ունեցող հարաբերությունները:

Мэр Еревана Айк Марутян встретился с новоизбранным мэром Степанакерта Давидом Саркисяном.
Приветствуя гостя, Марутян с удовлетворением отметил, что вступивший накануне в должность Давид Саркисян свой первый визит совершил в Ереван.
«Мы всегда рады принять у себя представителей восточной столицы, чтобы узнать о проблемах друг друга и поделиться опытом их решения. Взаимные визиты жизненно необходимы для нас, так как каждый раз посещая Степанакерт мы заряжаемся энергией. Я уверен, что у вас аналогичные эмоции при посещении Еревана», - сказал Марутян.
Мэр Степанакерта поздравил ереванского коллегу с праздником «Эребуни-Ереван 2801» и выразил готовность углубить сотрудничество двух столиц.