Վստահ չեմ, որ մեր գործընկերները այս պահին պատրաստ կլինեն ընդունելու այն տեխնիկական սխալները, որ եղել են։ Այս մասին այսօր՝ հոկտոմբերի 28-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը՝ անդրադառնալով զեկույցում սխալների առկայության մասին իր հայտարարությանը։
«Աշխատում ենք իրենց հետ, ես վստահ չեմ, որ մեր գործընկերները այս պահին պատրաստ կլինեն ընդունելու այն տեխնիկական սխալները, որ կան, բայց ոչինչ, դա թույլ կտա մեզ հաջորդ տարիներին ավելի հստակ պատկեր ունենալ այն երեւույթների մասին, որ կա Հայաստանում, եւ հասնել մոտեցումների երկակի ստանդարտների բացակայությանը, որ մեր երկրում այլ կերպ լիինի, այլ երկրում՝ այլ»,-նշեց նա։
Ավելի վաղ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի հայտարարել էր, թե զեկույցի վարկանիշային աղյուսակում որոշակի սխալ է թույլ տրվել, որը շտկվելու դեպքում Հայաստանը վարկանիշային աղյուսակում կզբաղեցնի 37-րդ հորիզոնականը, ներկա 47-րդի փոխարեն։
Doing Business 2020 զեկույցը որեւէ անճշտություն չի պարունակում. Համաշխարհային բանկը՝ Ջավադյանի հայտարարության մասին

YEREVAN. – I am not sure that our partners will be ready at this time to admit the technical mistakes that have been made. Governor of the Central Bank of Armenia (CBA), Artur Javadyan, said this in a conversation with journalists today, referring to his statement about the mistakes in the Doing Business 2020  report.
"We are working with them. I am not sure that our partners will be ready at this time to admit the technical mistakes that are there. But nothing will allow us to have a clearer picture of the phenomena that exist in Armenia in the coming years and achieve double approaches, the lack of standards to be different in our country, different in another country,” he said.
Earlier, Javadyan had stated that there was a mistake in the aforesaid report's rating, which, in case of correction, would place Armenia in the 37th position instead of the current 47th.