Երկու ջրարջ աննկատ մտել է Արքանզասի պետական համալսարանի գրադարանի երրորդ հարկ։ Այնտեղ դարակների արանքում զբոսնող փափկապոչ գազանիկներին հայտնաբերել է կից գտնվող դպրոցի մաթեմատիկայի կրկնուսույցը, տեղեկացնում է Nat- geo-ն։
Դպրոցների հետ կապերի գծով պաշտոնյա Բիլ Սմիթը տեղեկացրել է, որ կենդանիներին զգուշությամբ բռնել եւ անյուհետեւ բաց են թողել։ Նա ենթադրում է, որ ջրարջերը փորձել են անձրեւից պաշտպանվել գրադարանում։
«Մեր շրջանում հորդառատ անձրեւներ են, իսկ գրադարանի կողքին գետակներ են եւ անտառ։ Գուցե բարձրացած ջուրը ստիպել է ջրարջերին հեռանալ իրենց համար սովորական վայրի պայմաններից։ Իսկ գուցե այս պարագայում նրանք ոչ միայն ավելի բարձր տեղ են փնտրել, այլ նաեւ բարձրագույն կրթություն»,- կատակել է Սմիթը։
Գրադարանի ներկայացուցիչների խոսքով՝ ջրարջերը (որոնք հայտնի են ամեն տեղ անկարգություն հաստատելու իրենց տաղանդով) չեն հասցրել որեւէ վնաս հասցնել գրադարանի գույքին։

Два енота пробрались незамеченными на третий этаж библиотеки Арканзаского государственного университета. Там разгуливающих между стеллажами книг полосатохвостых хищников обнаружил репетитор по математике из школы, расположенной рядом, передает Nat- geo
Билл Смит, чиновник по связям со школами, сообщил, что животных аккуратно поймали и позже выпустили. Он предполагает, что еноты попытались найти укрытие в библиотеке от дождя.
«В нашем районе льют дожди, а рядом с библиотекой располагаются ручьи и леса. Возможно, поднимающаяся вода заставила енотов покинуть привычные дикие условия. А может быть, в этом случае они искали не только место повыше, но и высшее образование», – пошутил Смит.
По словам представителей библиотеки, еноты (известные своим талантом всюду наводить беспорядок) не успели нанести никакого вреда имуществу библиотеки.