Ադրբեջանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Միխայիլ Բաչարնիկովին կանչել են Ադրբեջանի ԱԳՆ, որտեղ նրան ընդունել է փոխնախարար Խալաֆ Խալաֆովը։ Այս մասին հայտնել են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում կատարելով ԱՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությանը։
Տեղեկատվության համաձայն, ՌԴ դեսպանին Ադրբեջանի կողմից հանձնվել է բողոքի նոտա՝ կապված Ռուսաստան Լեռնային Ղարաբաղի արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորած պատվիրակության այցի հետ։
Դեսպան Բոչարնիկովը նշել է, որ հակամարտության վերաբերյալ Ռուսաստանի դիրքորոշումը լավ հայտնի է եւ անփոփոխ, իսկ ՌԴ տարածք ցանկացած չճանաչված սուբյեկտների «ներկայացուցիչների» այցը չի արտացոլում երկրի պաշտոնական դիրքորոշումը։ Նա նաեւ հայտնել է, որ ՌԴ ԱԳՆ-ին կզեկուցի ադրբեջանական կողմի բողոքի մասին։

Чрезвычайный и полномочный посол России в Азербайджане Михаил Бочарников был вызван в МИД Азербайджана, где с ним встретился заместитель министра иностранных дел Халаф Халафов. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу МИД АР.
Согласно информации, в ходе встречи послу России была вручена нота протеста Азербайджана в связи с визитом в РФ делегации во главе с министром иностранных дел Нагорного Карабаха Масисом Маиляном.
Посол Бочарников подчеркнул, что позиция России по конфликту хорошо известна и неизменна, а любой въезд «представителей» непризнанных субъектов на территорию России не отражает официальную позицию этой страны. Он также сообщил, что доложит в МИД России о протесте азербайджанской стороны.