«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն իր սեփական օրակարգն ունի եւ սեփական ծրագրերը։ Այս մասին Ազգային ժողովում նոյեմբերի 20-ին ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ պատասխանելով ոչ խորհրդարանական ուժերի հետ փոխգործակցության հնարավորության մասին հարցին։
Լրագրողները Տոնոյանից հետաքրքրվեցին, թե ինչպես է նրանց կուսակցությունը գնահատում ներքաղաքական գործընթացները, որոնք ընթանում են խորհրդարանի պատերից դուրս։ «Մենք այդ գործընթացները տեսնում ենք եւ դրանք բնական ենք համարում։ Այդ ուժերը գոյության իրավունք ունեն։ Բայց «Բարգավաճ Հայաստանն» առաջնորդվում է սեփական օրակարգով՝ որպես խորհրդարանում ամենամեծ ընդդիմադիր խմբակցություն, եւ այնտեղ դրված չէ համագործակցությունն այդ ուժերի հետ»,- ասել է Տոնոյանը։
Նշենք, որ անցած շաբաթ Հանրային խորհրդի արդեն նախկին ղեկավար Վազգեն Մանուկյանը հայտարարել էր «Վերնատուն» հասարակական-քաղաքական ակումբի ստեղծման մասին, որը, նրա կարծիքով, պետք է միավորի փորձագետների եւ քաղաքական գործիչների լայն շրջանակ։

Prosperous Armenia Party has its own agenda and own plans. This is what deputy of the Prosperous Armenia Party Iveta Tonoyan told journalists during briefings at the National Assembly today, responding to a question about the likelihood of the political party’s cooperation with extra-parliamentary forces.
Journalists asked Tonoyan how her political party views the domestic political processes that are taking place outside of the parliament. “We see those processes and view them as normal. Extra-parliamentary forces have a right to act, but Prosperous Armenia Party is guided by its own agenda as the largest opposition faction in parliament, and it doesn’t cooperate with those forces,” Tonoyan said.
Last week, the already former president of the Public Council Vazgen Manukyan announced the creation of the “Vernatun” public-political club which, in his opinion, will consolidate a wide circle of experts and political figures.