Նախօրեին  ՊԲ հյուսիս-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում ստացած ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 22-ամյա Ռաֆայել Վաղարշակի Ազիզյանը տեղափոխվում է Երեւան: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցումն հայտնեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ զինծառայողի վիճակը շարունակում է մնալ անփոփոխ, այն է` կայուն ծանր:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 15:15-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիս-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1997թ. ծնված Ռաֆայել Վաղարշակի Ազիզյանը:

22-летнего военнослужащего по контракту Армии обороны Арцаха Рафаэла Вагаршаковича Азизяна, получившего накануне ранение от пули противника на оборонительном участке одной из воинских частей в северо-восточном направлении Армии обороны Арцаха, доставят в Ереван. Об этом в беседе с Новости Армении-NEWS.am сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он отметил, что состояние военнослужащего остается неизменным – стабильно тяжелым.
Ранее мы сообщали о том, что на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), дислоцированной в северно-восточном направлении линии соприкосновения 29 ноября, около 15:15, от произведенного со стороны ВС Азербайджана выстрела огнестрельное ранение получил военнослужащий контрактной службы Армии обороны НКР Рафаэл Азизян 1997 года рождения.