Վրաստանի ՆԳ նախարարությունը ոչնչացրել է առգրավված ապօրինի շրջանառության թմրանյութեր, որոնց արժեքը «սեւ շուկայում» կազմում է մոտ 9 մլն լարի (3,1 մլն դոլարից ավելի), հայտնում է «Նովոստի- Գրոզիան»՝ վկայակոչելով ՆԳՆ-ին:
Թմրանյութերն առգրավվել էին տարբեր ժամանակ՝ որպես 676 քրեական գործերի շրջանակում իրեղեն ապացույց:
Դա 3 հազարից ավելի սուբուտեկսի հաբ է, 302 գրամ հերոին, տրամադոլի 14 պատիճ եւ 205 հաբ, 327 կգ կանեփ, 13 կգ մարիխուանա, 16 կգ կանեփի խեժ, կոդեինի 7 կգ եւ 1150 հաբ, մեթադոնի 204 պատիճ եւ ՄԴՄԱ 287 հաբ:
Արգելված նյութերը ոչնչացվել են բարձրջերմաստիճանային վառարանի մեջ՝ ֆիլտրացիայի համակարգով եւ շրջակա միջավայրի պահպանության ստանդարտների պահպանմամբ: ՆԳՆ աշխատակիցների հետ գործընթացին հետեւել են Գլխավոր դատախազության եւ Առողջապահության նախարարության աշխատակիցները:

Министерство внутренних дел Грузии уничтожило изъятые из незаконного оборота наркотики, стоимость которых на «черном рынке» составляет примерно 9 миллионов лари (более 3,1 миллионов долларов), сообщает «Новости- Грузия»  со ссылкой на МВД.
Наркотики были изъяты в разное время в качестве вещественного доказательства в рамках 676 уголовных дел.
Это более 3 тысячи таблеток субутекса, 302 грамм героина, 14 капсул и 205 таблеток трамадола, 327 килограмма конопли, 13 килограмма марихуаны, 16 килограмма конопляной смолы, 7 килограмма и 1150 таблеток кодеина, 204 капсул метадона и 287 таблеток МДМА.
Запрещенные вещества уничтожили в высокотемпературной печи с системами фильтрации с соблюдением стандартов охраны окружающей среды. За процессом вместе с сотрудниками МВД наблюдали сотрудники Генеральной прокуратуры и Минздрава.