Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Ագրոբիզնեսի եւ գյուղի զարգացման կենտրոն (CARD) հիմնադրամ: Շրջայցի ընթացքում հիմնադրամի ղեկավարը կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել CARD-ի գործունեությունը, հիմնադրամի տարբեր բաժինների աշխատանքները:
Այնուհետեւ խորհրդակցության ընթացքում մանրամասն անդրադարձ է կատարվել հիմնադրամի կողմից իրականացվող ծրագրերին ու դրանց արդյունքներին: Նշվել է, որ հիմնադրամի խումբն իր մեջ ներառում է գյուղատնտեսության ոլորտում մասնագիտացված 6 կազմակերպություններ եւ գյուղատնտեսական սպասարկման 19 կենտրոններ։
Տեղեկացվել է, որ CARD-ը զբաղվում է գյուղատնտեսական զարգացման ծրագրերի իրականացմամբ, որոնք հիմնականում ուղղված են անասնաբուծության, կաթի արտադրության եւ վերամշակման զարգացմանը, գինեգործությանը, մեխանիզացման ծառայությունների, բանջարաբուծության եւ պտղաբուծության զարգացմանը, ինչպես նաեւ ջերմատնային արտադրությանը։ Վերջին նախաձեռնություններից են խոզաբուծության, այծաբուծության զարգացմանն ուղղված ծրագրերը:
CARD հիմնադրամը համակարգում է նաեւ ՀՀ-ում գործող 19 գյուղատնտեսական սպասարկման կենտրոնները, որոնք ստեղծված են մարզերում բարձրորակ գյուղատնտեսական ներդրանքները, ծառայությունները, գիտելիքն ու տեղեկատվությունն  ավելի հասանելի դարձնելու համար։ Կենտրոններն ըստ տեղայնության մասնագիտացված են հետեւյալ ուղղություններով՝ անասնաբուծություն եւ անասնաբուժություն, խոզաբուծություն, գինեգործություն եւ խաղողագործություն, ջերմոցային արտադրություն, բաց գրունտի բանջարաբուծություն, պտղաբուծություն, մանր եղջերավոր կենդանիների անասնաբուծություն: Կենտրոնները գյուղացիներին տրամադրում են նաեւ ժամանակակից գյուղատնտեսության համար անհրաժեշտ գիտելիքներ եւ խորհրդատվություններ: Այս ընթացքում կենտրոնների գործունեության արդյունքում վերապատրաստվել են 250 մասնագետներ:
Վարչապետ Փաշինյանը ողջունել է հիմնադրամի կողմից իրականացվող ծրագրերն ու գյուղոլորտում նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրման առումով կարեւորել  գիտելիքների տարածումը, վերը նշված կենտրոնների ընդլայնման ուղղությամբ հիմնադրամի կողմից իրականացվող աշխատանքները: Կառավարության ղեկավարն Էկոնոմիկայի փոխնախարար Արտակ Քամալյանին հանձնարարել է ժամանակակից գյուղատնտեսության կազմակերպման համար անհրաժեշտ գիտելիքների տարածման ուղղությամբ շարունակել համագործակցությունը հիմնադրամի հետ եւ ներկայացնել հիմնադրամում առկա գիտելիքների զանգվածային տարածման համապատասխան ծրագիր՝ այն համատեղ կյանքի կոչելու նպատակով:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян посетил фонд развития агробизнеса и сел CARD. Во время обхода руководитель фонда представил главе правительства Армении деятельность CARD, работы различных отделов фонда.
Затем в ходе совещания состоялось детальное обсуждение программ, реализуемых фондом, а также их результатов. Было отмечено, что группа фонда включает 6 организаций, специализирующихся в сфере сельского хозяйства и 19 центров сельскохозяйственного обслуживания.
В ходе совещания проинформировали также о том, что CARD занимается реализацией программ по развитию сельского хозяйства, в основном, направленных на развитие скотоводчества, производство молока и развитие переработки, виноделия, услуг по механизации, овощеводства, развития выращивания фруктов, а также парникового производства. Последними инициативами фонда являются программы по развитию свиноводства и разведения коз.
В систему фонда CARD входят также 19 центров сельскохозяйственного обслуживания, созданных для большей доступности высококачественных сельских новшеств, услуг, знаний и информации в областях.
Центры по местоположению специализируются в следующих направлениях: скотоводчество и ветеринария, свиноводство, виноделие, виноградарство, парниковая продукция, овощеводство открытого грунта, разведение фруктов, разведение мелкого рогатого скота. В результате этой деятельности  прошли переподготовку 250 специалистов.
Никол Пашинян поприветствовал программы, реализуемые фондом, и с точки зрения внедрения новейших технологий в сфере сельского хозяйства подчеркнул распространение знаний, работы фонда в направлении расширения упомянутых центров.
Глава правительства поручил заместителю министра экономики Артаку камаляну продолжить сотрудничество с фондом в направлении распространения необходимых знаний для организации современного сельского хозяйства и представить соответствующую программу массового распространения знаний с целью ее совместной реализации.