Սլովակիայի շրջակա միջավայրի նախարար Լասլո Սոլիմաշը եւ նրա եղբայրը բերման են ենթարկվել ոստիկանության կողմից խուլիգանության համար, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով Սլովակյան ռադիոյին։
Սոլիմաշը եղբոր հետ չորեքշաբթի երեկոյան բերվել է Բրատիսլավայի ոստիկանության բաժանմունքներից մեկն այն բանից հետո, երբ նրանք սկանդալ էին սարքել Լաուրինյան փողոցի չինական ռեստորանում։ Նրանք թունդ հարբած էին։
Համաձայն  առկա տեղեկատվության՝ եղբայրները քաշքշուկ էին սարքել ռեստորանի անձնակազմի հետ, կոտրել են հաստատության ապակե դուռը։ Մատուցողներից մեկը դիմել է բժշկական օգնության։ Միջադեպի ժամանակ քաղաքական գործիչը բղավել է, որ նախարարի պաշտոն է զբաղեցնում եւ իր հանդեպ պատշաճ հարգանք է պահանջում։
Սոլիմաշը եղբոր հետ հարցաքննվել է ոստիկանությունում եւ հետո ազատ արձակվել։ Նրանց դեմ կարող է քրեական գործ հարուցվել խուլիգանություն եւ նյութական վնասի պատճառում հոդվածներով։
Երևանում բողոքի ակցիայի 2 մասնակից ձերբակալվել է` սառը զենք կրելու կասկածանքով
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» նախաձեռնության և վերջինիս աջակիցների կողմից…
Արմավիրում 2-ամյա երեխան էլեկտրահարվել է և տեղափոխվել հիվանդանոց
Պարզվել է, որ մայիսի 1-ին՝ ժամը 22։00-ին, երեխան իր մայրիկի հետ գտնվել է իրենց տան հյուրասենյակում, որտեղ  երեխան խաղալով բարձրացել է մահճակալի վրա...

Министр окружающей среды Словакии Ласло Солимош и его брат были задержаны полицией за хулиганство, передает ТАСС  со ссылкой на Словацкое радио.
Салимош с братом были доставлены в среду вечером в одно из отделений полиции в Братиславе после того, как устроили скандал в китайском ресторане на Лауринской улице. Они находились в состоянии сильного алкогольного опьянения.
Согласно имеющейся информации, братья устроили потасовку с персоналом ресторана, при которой в заведении разбили стеклянную дверь. Один из официантов обратился за медицинской помощью. В ходе инцидента политик кричал, что занимает пост министра и требует к себе должного уважения.
Солимош с братом были допрошены полицией и затем отпущены. Против них может быть возбуждено уголовное дело по статьям хулиганство и нанесения имущественного вреда.