Փետրվարի 13-ին մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի պաշտոնական այցը Բելառուսի Հանրապետություն։ Այս մասին տեղեկացնում են պաշտպանական գերատեսչության լրատվական ծառայությունից։
Այցի առաջին օրը կայացել է Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Բելառուսի պաշտպանության նախարար Վիկտոր Խրենինի և ԲՀ Անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Անդրեյ Ռավկովի հետ։
Կողմերը քննարկել են երկու պետությունների ռազմական համագործակցության ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ, հաստատվել է ՀՀ և ԲՀ պաշտպանության նախարարությունների միջև 2020 թվականի երկկողմ համագործակցության ծրագիրը։

Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan’s official visit to Belarus kicked off today, as reported the news service of the Ministry of Defense.
The meeting of Davit Tonoyan with Minister of Defense of Belarus Viktor Khrenin and State Secretary of the Security Council of Belarus Andrei Ravkov was held on the first day of the visit.
The parties discussed the current state of military cooperation between Armenia and Belarus and the prospects for development of the cooperation and issues related to regional security. They also approved the 2020 cooperation plan between the Ministries of Defense of Armenia and Belarus.