Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ փետրվարի 27–ին, ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ղարիբաշվիլիին: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից։
Ողջունելով Վրաստանի պաշտպանության նախարարի և նրա գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան՝ վարչապետն ընդգծել է հայ-վրացական ռազմավարական հարաբերությունների շարունակական զարգացման կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ պաշտպանական բնագավառում փոխգործակցությունը Հայաստան-Վրաստան գործընկերության կարևորագույն բաղադրիչներից է և կարևոր համարել այսօր երկու երկրների պաշտպանության նախարարությունների միջև պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության 2020 թ․ծրագրի ստորագրումը:
Իրակլի Ղարիբաշվիլին նշել է, որ ուրախ է կրկին այցելել բարեկամ Հայաստան, որի հետ Վրաստանը սերտ բարեկամական հարաբերություններ և ամուր գործընկերություն ունի: Նա գոհունակություն է հայտնել ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ համագործակցության, նաև այսօր կայացած հանդիպման կապակցությամբ և կարևորել պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության 2020 թ․ծրագրի ստորագրումը:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հարաբերություններին, այդ թվում՝ հայ-վրացական պաշտպանական փոխգործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ երկու երկրներին և ժողովուրդներին միավորում են պատմամշակութային դարավոր կապերը և քրիստոնեական արժեհամակարգը, որոնք ամուր հենք են բարեկամական համագործակցության խորացման և սերտացման համար:
Անդրադառնալով տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներին՝ Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին մտքեր են փոխանակել հակամարտությունների խաղաղ կարգավորման, այդ ուղղությամբ փոխադարձ ջանքերի կարևորության շուրջ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 27 февраля принял министра обороны Грузии Ираклия Гарибашвили, который прибыл в Армению с официальным визитом. Об этом  Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства РА.
Премьер-министр подчеркнул важность продолжения развития армяно-грузинских стратегических отношений. Пашинян отметил, что оборонное сотрудничество является важной составляющей армяно-грузинского партнерства, и подчеркнул важность подписания сегодня программы двустороннего сотрудничества. Глава оборонного ведомства Грузии подчеркнул, что рад вновь посетить дружественную Армению, с которой Грузия поддерживает тесную дружбу и крепкое партнерство.
Он выразил удовлетворение сотрудничеством с министром обороны Армении, а также состоявшейся сегодня встречей и подчеркнул важность подписания двусторонней программы сотрудничества в оборонной сфере. Собеседники обсудили вопросы двусторонних отношений, в том числе повестку армяно-грузинского оборонного сотрудничества.
Стороны подчеркнули, что две страны и народы объединены многовековыми историко-культурными связями и христианской системой ценностей, которые являются прочной основой для углубления и сближения дружественного сотрудничества. Они обменялись мнениями о мирном урегулировании конфликтов и важности совместных усилий в этом направлении.