Ֆլորիդայի բնակիչ, 31-ամյա Անջել Էռնանդեսցինտոն կալանավորվել է Օռլանդոյի Marriott հյուրանոցից զուգարանի թղթի 66 փաթեթ գողանալու պատճառով: Ինչպես հայտնում է USA.one-ը, անվտանգության աշխատակիցը նկատել է, թե նա ինչպես է բեռնատարի մոտ տարել աղբի դույլը, իսկ այնուհետեւ պարկը դրել է մեքենայի մեջ:
Հյուրանոցի աշխատակցին հետաքրքրել է, թե ինչու է նա աղբը դրել իր ավտոմեքենայի մեջ: Նա նայել է մեքենայի պատուհանից ներս եւ տեսել, որ պարկը լի է  զուգարանի թղթի փաթեթներով: Անվտանգության աշխատակիցը ոստիկանություն է կանչել: Սպաները հետեւել են ավտոմեքենային եւ հայտնաբերել, որ վարորդն իր բեռը բերել է անտոմայրուղու մոտ գտնվող պահեստ: Նրանք այնտեղ հայտնաբերել են Էռնանդեսցինտոյի բեռնատարի մեջ եղած 66 փաթեթը: Նրան տեղում ձերբակալել են:
Էռնանդեսցինտոն խոստովանել է, որ զուգարանի թուղթը վերցրել է հյուրանոցում, ապա ներողություն է խնդրել: Նա ոստիկաններին հայտնել է, որ նախատեսում էր այն փոխանցել աղքատ ու գոծազուրկ մի կնոջ: Նրա խոսքով՝ ցանկանում էր կնոջն ու նրա ընտանիքին օգնել կորոնավիրուսի համավարակի ֆոնին: Էռնանդեսցինտոյին մեղադրել են հանրային հյուրանոցային ձեռնարկությունից գողություն կատարելու մեջ: Էռնանդեսցինտոն աշխատում է բեռնատարի վարորդ: Նա իր բեռնատարի մեջ եղած զուգարանի թուղթը համարել է «օրինական բեռ»:

Житель Флориды, 31-летний Анджел Эрнандесцинто, был арестован по обвинению в краже 66 рулонов туалетной бумаги в отеле Marriott в Орландо. Как сообщает USA.one, охранник заметил, как тот принес к фургону мусорное ведро, а затем положил мешок внутрь.
Сотруднику отеля стало любопытно, почему кто-то положил мусор в свой автомобиль. Он заглянул через окно машины и увидел, что мешок был заполнен рулонами туалетной бумаги. Охранник сразу вызвал полицию. Офицеры последовали за автомобилем и обнаружили, что водитель привез свою груз на склад у автомагистрали. Уже там они нашли в фургоне Эрнандесцинто 66 рулонов туалетной бумаги. Его задержали на месте.
Эрнандесцинто признался, что взял туалетную бумагу в отеле, а затем извинился. Мужчина сообщил полиции, что планировал передать ее женщине, которая бедная и безработная. С его слов, он хотел помочь ей и ее семье на фоне пандемии коронавируса. Полиция обвинила Эрнандесцинто в краже из общественного гостиничного предприятия (уголовное преступление). Эрнандесцинто работает водителем грузовика. Он назвал туалетную бумагу в его фургоне «законным грузом».