«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Ռուսաստանաբնակ գործարար Լեւոն Մարկոսը, որը բազմիցս հայտարարել է, որ նախկին իշխանության օրոք իրեն կեղեքել են, «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույում ուշագրավ տեղեկություններ է հայտնել: Նա ասել է, որ «Կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ Տիգրան Սարգսյանն է մեղավոր, որ նախորդ իշխանության ձեռքին գործիք էր դարձել և կազմակերպեց իմ գույքերը վերցնելու օպերացիան: Աղաղակող փաստեր կան…
Կենտրոնական բանկը բացի գրավոր խոստանալուց, ուրիշ քայլ չձեռնարկեց և 6 մլն. դոլարի կորցրած իրավունքը չփորձեց վերականգնել: Ես էլ բնականաբար հրաժարվեցի 5,6 մլն. դոլարը փոխանցել: Կենտրոնական բանկի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը լկտիաբար դիմեց դատարան ու դատարանը ակհայտ ապօրինի դատական ակտ կայացրեց այդ գումարն ինձանից բռնագանձելու մասին»:
Հիշեցնենք, որ խոսքը ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ, ՀՀ նախկին վարչապետ, այսօր Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահի տեղակալ Տիգրան Սարգսյանի մասին է:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունում գործարարի հայտարարությունների մասով հարուցված է քրեական գործ եւ քննություն է ընթանում: Թե ինչ արդյունք կունենանք, ժամանակը ցույց կտա»:
Շնորհիվ Բագրատ Սրբազանի և նրա առաջնորդած պայքարի՝ հայերեն «Սրբազան» տիտղոսն այլևս մուտք է գործել ադրբեջաներեն. իրանագետ
Այս օրերին արձանագրվել է նաև շատ հետաքրքրական լեզվաբանական մի փաստ...
Ոստիկանությունն ինչպե՞ս է իր ուսադիրների վրա նստած խարանը մաքրելու. Գեղամ Մանուկյան
Ու ի՞նչ պիտի աներ օրենք պաշտպանող ոստիկանությունը. պարզ է, իր պարտականությունը կատարեր ու ապահովեր...
Քաղաքացիները փակել են Գայի պողոտան. Կարմիրբերատավորները սկսեցին բերման ենթարկել նրանց
Նրանք հորդորեցին ակցիայի մասնակիցներին դուրս գալ երթեւեկելի հատվածից, որոշ ժամանակ փողոցը փակ պահելուց հետո...
Ավստրալիայի եւ Նոր Զելանդիայի Հայոց թեմը իր զորակցությունն են հայտնում «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժմանը

Российский бизнесмен Левон Маркос, который неоднократно заявлял о гонениях  при прежних властях Армении, сделал сенсационное заявление. Об этом пишет газета «Жоховурд», развивая тему. «Он отметил, что бывший председатель Центрального банка Армении Тигран Саркисян виновен в том, что стал инструментом в руках прежних властей и организовал операцию по захвату его собственности. «Есть факты. Центральный банк не предпринял никаких шагов, кроме обещания в письменной форме, и не попытался восстановить мною утраченное право на сумму 6 млн. долларов. Я же, естественно, отказался переводить 5,6 млн. долларов. Председатель Центрального банка обратился в суд, который принял заведомо незаконный иск о конфискации у меня этих денег», - заявил Маркос. В связи с заявлениями предпринимателя в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело, ведется следствие», - отмечает издание.
Напомним, что речь идет о бывшем председателе ЦБ Армении, а ныне заместителе председателя Правления Евразийского банка развития Тигране Саркисяне, который какой-то период также занимал кресло премьер-министра.