Կառավարության 2019 թվականի ծրագրի դրական ցուցանիշները շատ դրական են ներկայացված, սակայն բացասական կողմերն այդպես էլ չներկայացվեցին: Այս մասին մայիսի 7-ին Ազգային ժողովի նիստին կառավարության 2019 թվականի ծրագրի կատարողականի վերաբերյալ զեկույցի քննարկման ընթացքում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը:
Այսպիսով, ըստ պատգամավորի, գյուղատնտեսության տեսակարար կշիռը Հայաստանի ՀՆԱ-ում 2017-ի 17 տոկոսից 2019-ին նվազել է մինչեւ 11.6 տոկոս: «2017 թվականին ՀՆԱ-ում կրթության մասնաբաժինը 2.7 տոկոս է կազմել, իսկ այժմ այդ ցուցանիշը 2.3 տոկոս է կազմում»,- ասաց խորհրդարանականը: Բացի այդ, ինչպես նշեց Խաչատրյանը, չնայած զեկույցում նշվում է, որ ռազմական արդյունաբերության շրջանառությունն աճել է 30 տոկոսով, տեղեկատվության եւ հաղորդակցության ոլորտի մասնաբաժինը ՀՆԱ-ում մնացել է 2017-ի մակարդակում` 3.3 տոկոս:

The positive indicators of the 2019 Program of the Government of Armenia were presented as very positive, but the negative aspects of the Program weren’t presented at all. This is what deputy of the Bright Armenia Party Arkady Khachatryan said during a discussion on the report on execution of the 2019 Program of the Government in parliament today.
According to the MP, the specific weight of agriculture in Armenia’s GDP dropped from 17% in 2017 to 11.6% in 2019. “In 2017, the portion of education in the GDP was 2.7%, but now the indicator is 2.3%,” the parliamentarian said, adding that even though the report states that circulation of military production has grown by 30%, the portion of information and telecommunication in the GDP has remained at the level that it was in 2017, that is, 3.3%.