Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հաստատել է կառավարության որոշում, որի համաձայն` Կարեն Շահրամանյանը նշանակվել է կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի ղեկավար:
Երկրի ղեկավարը հունիսի 8-ին հանդիպել է կոմիտեի աշխատակիցների հետ և ներկայացրել համակարգի նոր ղեկավարին՝ նրան հաջողություններ մաղթելով աշխատանքում:
Նախագահը կարեւորել է կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի ստեղծման անհրաժեշտությունը՝ նշելով, որ այն նպաստելու է ոլորտի կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը:

STEPANAKERT. – President Arayik Haroutyunyan approved the Government's decision on appointing Karen Shahramanyan as head of the Cadastre and State Property Management Committee Artsakh (Nagorno-Karabakh).
President on Monday met with the staff of the committee and introduced the new head of the structure wishing him success in work, Central Information Department of the Office of the Republic of Artsakh President informed.
The President highlighted the need of establishing the Cadastre and State Property Management Committee noting that it will contribute to increasing the management efficiency of the sphere.