Հուլիսի 28-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Սքոթ Մաքսվելին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերին և իրականացված միջոցառումներին, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 12-ից արձանագրված լարվածության աճին և սահմանագոտում ներկայիս իրավիճակին։
Կողմերը քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ծրագրերն ու նախանշել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Армении, генерал-лейтенант Оник Гаспарян 28 июля принял Чрезвычайного и полномочного посла США в РА Линн Трейси и военного атташе посольства, полковника Скотта Максвелла.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Минобороны республики, в ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся армяно-американского двустороннего сотрудничества в области обороны, и осуществленных мероприятий, а также роста напряженности, зарегистрированной на армяно-азербайджанской границе с 12 июля, и нынешней ситуации в приграничной зоне. Стороны также обсудили дальнейшие программы сотрудничества и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.