Շաբաթ օրը Բեյրութում ցուցարարները գրավել են Լիբանանի ԱԳ եւ էկոնոմիկայի նախարարությունների շենքերը: Այս մասին հաղորդել է Al Jadeed հեռուստաալիքը:
Բացի այդ, Al-Hadath-ը հայտնում է, որ ցուցարարները գրոհում են շրջակա միջավայրի նախարարության շենքը: Ավելի վաղ նրանք այրել էին հանրապետության նախագահ Միշել Աունի դիմանկարը եւ ԱԳՆ շենքը իրենց գլխավոր գրասենյակ էին հայտարարել։
Նաեւ, ըստ Al Jadeed-ի տվյալների, շարժմանը աջակցող նախկին զինվորականները գրավել են Աշրաֆիա թաղամասում գտնվող դատարկ հին առանձնատունը, որը վնասվել է Բեյրութի նավահանգստում օգոստոսի 4-ին տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով: Ակտիվիստները պատշգամբներից կարմիր պաստառներ են կախել: Դրանցից մեկի վրա գրված է․ «Բեյրութը հեղափոխության մայրաքաղաք է», մյուսի վրա՝ «Բեյրութը առանց զենքի քաղաք է»: Այգու հինավուրց սանդուղքի դիմաց գտնվող ցուցարարները վանկարկում են հակակառավարական կարգախոսներ եւ ծածանում են ազգային դրոշներ, խորհրդարանի դիմաց հրդեհ է բռնկվել, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Ոստիկաններն ու անվտանգության աշխատակիցները չեն միջամտում իրադարձություններին, սակայն փորձում են համոզել ակտիվիստներին հեռանալ գրավված առանձնատնից: Միեւնույն ժամանակ հաղորդագրություն է ստացվել Լիբանանի մայրաքաղաքի արեւմտյան Համրա առեւտրային փողոցի տարածքում էկոնոմիկայի նախարարության շենքի գրավման մասին:
Շաբաթ օրը Բեյրութի գրեթե ամբողջ կենտրոնը վերածվել է հատուկջոկատայինների եւ ցուցարարների միջեւ մարտադաշտի: Ընդդիմադիր «Քաթայիբ» կուսակցության առաջնորդ Սամի Ժմայելը կոչ է արել փողոցային զանգվածային ցույցեր իրականացնել: Ըստ Լիբանանի Կարմիր խաչի ընկերության՝ Բեյրութի կենտրոնում իրավապահների հետ բախումների հետեւանքով արդեն տուժել է 170 մարդ, իսկ գլխին ստացած վերքից մեկ ժանդարմ է մահացել:

Протестующие в Бейруте в субботу заняли здания МИД и Министерства экономики Ливана. Об этом сообщил телеканал Al Jadeed.
Помимо этого, сообщает Al-Hadath, протестующие в Бейруте штурмуют здание Министерства окружающей среды. Ранее протестующие сожгли портрет президента республики Мишеля Ауна и объявили здание МИД своей штаб-квартирой.
Также, по данным Al Jadeed, отставники из числа бывших военнослужащих, которые поддерживают протестное движение, захватили пустующий старинный особняк в квартале Ашрафия, сильно пострадавший из-за взрыва 4 августа в морском порту Бейрута. Активисты вывесили красные полотнища с балконов. На одном из них написано: «Бейрут - столица революции», на другом: «Бейрут - город без оружия». Находящиеся в парке перед старинной лестницей демонстранты выкрикивают антиправительственные лозунги и размахивают национальными флагами, перед парламентом начался пожар, передает ТАСС.
Полицейские и охранники не вмешиваются в события, но пытаются уговорить активистов покинуть захваченный особняк. Одновременно поступило сообщение о захвате Министерства экономики Ливана в районе торговой улицы Хамра в западной части столицы.
В субботу практически весь центр Бейрута превратился в арену баталий между спецформированиями по борьбе с беспорядками и активистами протестного движения. К массовым уличным акциям призвал лидер оппозиционной партии Катаиб Сами Жмайель. По данным Ливанского общества Красного Креста, в ходе столкновений со стражами порядка в центре Бейрута уже пострадали 170 человек, от полученного ранения в голову погиб один жандарм.