Բոլոր հնարավոր միջազգային հարթակներում մենք պարտավոր ենք թուրքերին դիվանագիտորեն «նեղել», դրանք ուրիշ լեզու չեն հասկանում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԲՀԿ պատգամավոր Արման Աբովյանը։
«Թուրքիայի ԱԳՆ-ն տարածել է հայտարարություն, որը վերաբերում է Հայաստանի կողմից Հունաստանին եւ Կիպրոսին սատարելուն։ Հիշեցնեմ, որ թուրքերն անթաքույց փորձում են զավթել հունական եւ կիպրոսյան ծովային տնտեսական գոտիների մի մասը։
Իրենց հայտարարության մեջ թուրքերը խիստ վրդովված գանգատվեցին մեր դիրքորոշումից (իրապես թուրքական «նագլիությունը» չունի չափ ու սահման)։
Այստեղ կարելի է միանշանակ փաստել ,որ որքան մենք կլինենք նախաձեռնող թուրքերին հակազդելուն բոլոր ուղղություներով, այդքան թուրքերը կլինեն «խելոք» եւ բնականաբար կառուցողական )... մի խոսքով, կրկնեմ եւս մեկ անգամ. բոլոր հնարավոր միջազգային հարթակներում մենք պարտավոր ենք թուրքերին դիվանագիտորեն «նեղել», դրանք ուրիշ լեզու չեն հասկանում)»։

The Turkish Foreign Ministry has issued a statement regarding Armenia's support for Greece and Cyprus. Arman Abovyan, an MP of the opposition Prosperous Armenia Party, wrote about this on his Facebook page.
"Let me recall that the Turks are openly trying to occupy a part of the Greek and Cypriot maritime economic zones.
In their statement, the Turks very indignantly complained about our [Armenia’s] position [on the matter].
Here it can be unequivocally stated that the more proactive we will be to counteract the Turks in all directions, the Turks will be that much more ‘well-behaved’ and, naturally, constructive ... in a word, I will repeat once again: We must diplomatically ‘annoy’ the Turks in all possible international platforms; they do not understand any other language," Abovyan added.