Հակառակորդն ունի զգալի մարդկային կորուստներ` ճշտված տեղեկություններով մոտ 200 մարդկային կորուստ, 3 տասնյակին մոտ զրահատեխնիկայի կորուստ եւ 2 տասնյակի մոտ ԱԹՍ-ներ եւ այլ զրահատեխնիկաներ: Այս մասին այսօր` սեպտեմբերի 27-ին, լրագրողներին հայտնեց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մեր զոհերի մասին ճշտվեց, լրացուցիչ տեղեկությունները մենք ընթացքում ճշտում ենք եւ առաջիկայում պաշտպանության բանակը նաեւ կհայտնի զոհերի տվյալները: Մոտ 100 վիրավորներից 10 զինծառայող տեղափոխվել են Երեւան, ստացել համապատասխան բուժօգնություն,  մնացածի վիճակն ավելի թեթեւ է, գտնվում են տարբեր հոսպիտալային օղակներում: Իրավիճակը շարունակում է մնալ նույնը»,-ասաց նա:

Azerbaijan has suffered major human casualties, and according to specified information, nearly 200 human casualties, nearly 30 armored vehicles and about 20 UAVs and other armored vehicles. This is what representative of the Ministry of Defense of Armenia ArtsrunHovhannisyan told reporters today.
“We specified information about our casualties. We are specifying additional information during this period, and the Defense Army will also report the information about victims in the near future. Out of the nearly 100 wounded servicemen, 10 servicemen have been transferred to Yerevan and undergone treatment. The other servicemen are in different hospitals. The situation remains the same,” he said.