Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվող մարտական գործողությունների ընթացիկ ու հնարավոր հետագա զարգացումներին ծանոթանալու նպատակով սեպտեմբերի 28-ին բանակի մարտական կառավարման կենտրոն են այցելել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը, անդրադարձել այն բոլոր գործընթացներին, որոնք իրականացվում են ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից՝ ադրբեջանական ագրեսիային դիմակայելու ուղղությամբ:
Բանակի հրամանատարը վստահեցրել է, որ իրավիճակը լիովին վերահսկվում է ԱՀ ԶՈՒ-ի կողմից և ստեղծվել են լավ հնարավորություններ արձանագրված հաջողությունները հետագայում զարգացնելու համար:

С целью ознакомления с текущей ситуацией и возможными дальнейшими развитиями боевых действий, продолжающихся по всему периметру линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана, 28 сентября Центр боевого управления армии посетили президент Арцаха Араик Арутюнян и министр обороны Армении Давид Тоноян.
Министр обороны, командующий Армией обороны Арцаха Джалал Арутюнян представил оперативную ситуацию, действия подразделений Армии обороны для противостояния азербайджанской агрессии.
Командующий заверил, что ситуация полностью контролируется ВС Арцаха, создана хорошая возможность для закрепления достигнутых успехов в будущем.