Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվող մարտական գործողությունների ընթացիկ ու հնարավոր հետագա զարգացումներին ծանոթանալու նպատակով սեպտեմբերի 28-ին բանակի մարտական կառավարման կենտրոն են այցելել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը, անդրադարձել այն բոլոր գործընթացներին, որոնք իրականացվում են ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից՝ ադրբեջանական ագրեսիային դիմակայելու ուղղությամբ:
Բանակի հրամանատարը վստահեցրել է, որ իրավիճակը լիովին վերահսկվում է ԱՀ ԶՈՒ-ի կողմից և ստեղծվել են լավ հնարավորություններ արձանագրված հաջողությունները հետագայում զարգացնելու համար:

Artsakh (Nagorno-Karabakh) President Arayik Haroutyunyan and Armenia’s Defense Minister Davit Tonoyan on Monday visited the Army Combat Management Center to get acquainted with the current and possible further developments of the ongoing hostilities along the line of contact between the Artsakh and Azerbaijani opposing armed forces.
Jalal Harutyunyan, Artsakh Defense Minister and Defense Army Commander, presented the operative and tactical situation, referred to all the processes carried out by the Defense Army units to resist the Azerbaijani aggression.
The commander of the army assured that the situation is fully under the control of the Artsakh armed forces, and good opportunities have been created for further development of the achieved successes.