Նորընտիր դեմոկրատ նախագահ Ջո Բայդենը քննարկում է փորձառու դիվանագետ, նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի` ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թոմ Դոնիլոնին ԿՀՎ տնօրե պաշտոնին նշանակելու հարցը, հաղորդում է Reuters-ը` վկայակոչելով իր աղբյուրը:
Բայդենը, ով պաշտոնը ստանձնում է հունվարի 20-ին, այդ պաշտոնի համար դիտարկում է նաեւ Մայքլ Մորելին, ով երկու անգամ եղել է ԿՀՎ փոխտնօրեն եւ գործակալության տնօրենի պաշտոնակատար Օբամայի օրոք:
Նա արդեն ընտրել է Օբամայի վարչակազմի երկու վետերաններին ազգային անվտանգության ոլորտում կարեւորագույն պաշտոնների համար, այդ թվում` նախկին պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին` պետքարտուղարի պաշտոնում եւ Օբամայի օրեք ԿՀՎ-ի տեղակալ Ավրիլ Հեյնսին` ազգային հետախուզության տնօրենի պաշտոնում:

Избранный президент-демократ Джо Байден рассматривает возможность назначения на должность директора ЦРУ Тома Донилона, опытного дипломата и советника бывшего президента Барака Обамы по национальной безопасности, сообщает Reuters со ссылкой на источник.
Байден, вступающий в должность 20 января, также рассматривает на этот пост Майкла Морелла, который дважды был заместителем директора ЦРУ и исполняющим обязанности директора агентства при Обаме.
Он уже выбрал других ветеранов администрации Обамы на главные посты в сфере национальной безопасности, в том числе Энтони Блинкена, бывшего заместителя госсекретаря, на пост госсекретаря и Аврил Хейнс, заместителя ЦРУ при Обаме, на пост директора национальной разведки.