«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում՝ «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ տեղի է ունենում մոմավառություն՝ ի հիշատակ Ադրբեջանի կողմից Արցախի նկատմամբ սանձազերծված պատերազմի հետեւանքով առաջնագծում զոհված մեր հերոսների։
Նախատեսվում է, որ Եռաբլուրում տեղի կունենա հոգեհանգստյան արարողություն եւ կհնչեն շարականներ։ Նախօրեին «Թովմասյան» հիմնադրամի նախագահ Արտակ Թովմասյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր․
«Բոլորս հավաքվենք եւ մեր հարգանքի տուրքը մատուցենք մեր այն հերոսներին, ովքեր իրենց կյանքը չխնայեցին հանուն հայրենիքի»։

At the initiative of Tovmasyan Charity Foundation, citizens of Armenia are lighting candles at Yerablur Military Pantheon in remembrance of the Armenians who died on the border during the war that Azerbaijan unleashed against Artsakh (Nagorno-Karabakh).
There will also be a Requiem Service and performances of psalms at Yerablur Military Pantheon. Yesterday President of Tovmasyan Charity Foundation Artak Tovmasyan posted the following on his Facebook page:
“We will all gather and pay our respects to the heroes who didn’t spare their lives for the homeland.”