Հունվարի 20-ին և 21-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվել է պահպանվել կայուն օպերատիվ իրավիճակ, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահ¬մա¬նային իրավիճակը սահ¬մա¬նա¬գո¬տու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

По всему периметру армяно-азербайджанской линии соприкосновения на государственной границе Армении 20 и утром 21 января сохранялась стабильная оперативная ситуация, инцидентов не зафиксировано. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Минобороны Армении.
Согласно информации, полученной из СНБ Армении, на участке Воротан-Давид Бек межгосударственной автодороги Горис-Капан также не было зафиксировано инцидентов.
Подразделения ВС Армении и пограничных войск СНБ контролируют ситуацию по всей линии приграничной зоны и выполняют поставленные перед ними задачи.