Սաուդյան Արաբիայի Կենտրոնական բանկը բանկերի աշխատակիցների մասնակցությամբ կոռուպցիոն սխեմա է բացահայտել, որի օգնությամբ 11.5 միլիարդ սաուդյան ռիալ (ավելի քան 3 միլիարդ դոլար) է ապօրինի կերպով փոխանցվել արտասահմանյան հաշվեհամարներին: Այս մասին հայտնել է Թագավորության վերահսկողության եւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի գրասենյակի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ահմեդ ալ-Հուսեյնը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը` վկայակոչելով Al Arabiya հեռուստաալիքը:
Նրա խոսքով` ֆինանսական հանցագործությունը հնարավոր է եղել բացահայտել կենտրոնական բանկի վերահսկողական քաղաքականության եւ կառավարման մասնագետների արհեստավարժության շնորհիվ:
Ալ-Հուսեյնը նշել է, որ հանցագործությունը բացահայտվել է, հանցագործները կալանավորվել են, նրանք մեղադրվում են կաշառք վերցնելու, փաստաթղթեր կեղծելու եւ մի շարք այլ հանցագործությունների մեջ: Հանցանքի ծանրությունից կախված` մեղադրյալներին մինչեւ 15 տարվա ազատազրկում է սպառնում:
Մայիսի 3-6-ին տեղացած հորդառատ անձրևի հետևանքով հեղեղումները վնասներ են պատճառել Երևանի մի շարք վարչական շրջաններում

Центральный банк Саудовской Аравии вскрыл коррупционную схему с участием сотрудников банков, по которой на зарубежные счета было незаконно выведено 11,5 млрд саудовских риалов (более $3 млрд). Об этом, как передает телеканал Al Arabiya сообщил официальный представитель Управления по надзору и борьбе с коррупцией королевства Ахмед аль-Хусейн, передает ТАСС
По его словам, благодаря проводимой центробанком политике контроля и профессионализму специалистов управления удалось раскрыть финансовое преступление.
Аль-Хусейн отметил, что преступление было раскрыто, преступники пойманы, им инкриминируется получение взятки, подделка документов и ряд других правонарушений. В зависимости от тяжести деяния обвиняемым грозит до 15 лет тюремного заключения.