Արցախի Հանրապետության (Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն) տարածքում արդեն երկրորդ բջջային օպերատորն է գործում: Այս մասին հայտնում է «Վեսնիկ ԼՂՀ» Telegram-ալիքը:
Դեկտեմբեր ամսից ռուսական ՄՏՍ ընկերության դուստր «ՄՏՍ-Հայաստանը» բջջային կապ է ապահովում չճանաչված ԼՂՀ տարածքում: Ընկերությունը տրամադրում է նույն սակագները, ինչ Հայաստանում: Վաճառքը տեղի է ունենում Ստեփանակերտում եւ այլ քաղաքներում շարժական վաճառակետերից:
Օպերատորի ծառայություններից օգտվում են Լեռնային Ղարաբաղում գտնվող ռուսական խաղաղապահ զորակազմը, ինչպես նաեւ ԼՂՀ այլ քաղաքացիներ:
ՄՏՍ-ի բազային նոր կայաններն ապահովում են ոչ միայն 2G եւ 3G, այլեւ գերարագ 4G հասանելիություն:
Արցախում գերարագ ՄՏՍ 4G ցանցի հասանելիության հնարավորությունը կբացի վիրտուալ սահմանները եւ կբարձրացնի հանրապետությունում կենսամակարդակը, երիտասարդներին հնարավորություն կտա լավագույն հեռավար կրթություն ստանալ եւ աշխատել ու չլքել հայրենի երկիրը։
Հիշեցնենք, որ երկար ժամանակ ԼՂՀ տարածքում հեռահաղորդակցական ծառայություններ մատուցում էր միայն «Ղարաբաղ Տելեկոմը»:

Vesnik NKR Telegram channel reports that the second mobile phone operator is already operating in the territory of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic).
Since December 2020, the Russian MTS company’s sister company (MTS-Armenia) has been providing mobile connection in the territory of the unrecognized Nagorno-Karabakh Republic with the same tariffs as in Armenia.
The services are available for the Russian peacekeeping contingent in Nagorno-Karabakh, as well as citizens of the Nagorno-Karabakh Republic.
MTS’s new stations provide not only 2G and 3G Internet access, but also 4G Internet access.
The 4G Internet access will open virtual borders, increase the living standards in the republic and provide youth with the opportunity to receive the best education through distance learning, work and not emigrate.